НОВИНИ

17.10.2007 | Путін на каспійському саміті в Тегерані
Джерело - Українська служба ВВС

Президент Росїі Владімір Путін прибув до Тегерану, що стало першим візитом керівника російської держави до Ірану від часів другої світової війни, коли там побував Йосип Сталін.














Ахмадінеджад і Путін

На честь російського президента було виставлено почесну варту.


Президент Росії бере участь у саміті прикаспійських держав, головна тема якого - правовий статус Каспійського моря. Президенти 5 країн, що мають вихід до Каспію, - Росії, Ірану, Азербайджану, Туркменистану і Казахстану - на переговорах у Тегерані намагаються врегулювати питання морських кордонів і використання морських надр.


Іранський керівник Махмуд Ахмадінеджад почав саміт з особистих привітань кожному з учасників - і побажання успіху на переговорах. Попередній каспійський саміт, проведений в Ашгабаді 2002 року, завершився безрезультатно.


Над Каспієм - про уран


У понеділок під час виступу перед журналістами в німецькому Вісбадені президент Росії висловив наміри обговорити з президентом Ахмадінеджадом ядерну програму Ірану.


Як повідомив кореспондент Бі-Бі-Сі у Тегерані Джон Лейн, саме це питання надає особливої ваги приїздові Владіміра Путіна до іранської столиці.


Джон Лейн: "Для іранців це вкрай важливий візит. Вони сподіваються на те, що пан Путін підтвердить готовність Росії завершити будівництво Бушерської АЕС, яке здійснюється за участі російських інженерів. Іранці також прагнуть, аби Росія допомогла їм відвернути нові санкції ООН. Що ж до самого пана Путіна, то наразі не зрозуміло, яку підтримку він буде готовий надати Ірану у протистоянні останнього з Заходом. Напевне, російський керівник закликатиме іранський уряд продемонструвати більшу гнучкість у ядерному питанні. Не варто забувати і про глибокі підозри, які існують у відносинах Росії та Ірану."


Тим часом президент Путін заявив на саміті в Тегерані, що країни Каспію мають домовитися про те, щоб не надавати власні території іншим державам для здійснення агресії проти котроїсь із прикаспійських країн.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект