НОВИНИ

02.11.2007 | Україні слід прагнути інтеграції у ринок ЄС, ніж у ЄЕП
Джерело - Європейський простір

«Преференційні умови в межах регіонального торговельного союзу з низькими стандартами можуть „законсервувати” виробничу систему країни, зменшити її конкурентоспроможність, уповільнити структурні зміни, стримати входження нових капіталів, технологій, практики управління», - заявив у вівторок, 30 жовтня, директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин.


Ця заява пролунала під час круглого столу «Регіональні торговельні союзи і Україна: вигоди і виклики участі», на якому обговорювалися питання вибору зовнішньоекономічної орієнтації України.


«Натомість включення країни до системи міжнародної торгівлі супроводжується залученням інвестицій, покращує механізми функціонування ринків, сприяє підвищенню якості робочої сили», - додав Василь Юрчишин.


Економічна співпраця на пострадянському просторі ускладнюється неготовністю держав-учасниць до компромісів, відсутністю належного інтеграційного досвіду та ігнорування закономірностей діяльності регіональних економічних союзів. Зокрема, документи про утворення ЄЕП містять ознаки створення митного союзу чи навіть економічного союзу, оминаючи спершу створення зони вільної торгівлі.


Втім, міжнародний досвід засвідчує, що перехід до „вищої форми інтеграції” можливий лише за умови досягнення помітного прогресу у вирішенні проблемних питань „нижчих форм”, вважають у Центрі Разумкова. Як приклад наводиться ЄС, де митні бар’єри між кранами були повністю ліквідовані лише з через 17 років після початку процесу євроінтеграції. Про це йдеться у аналітичній доповіді Центру Разумкова, спеціально підготовленій до круглого столу і вміщеній у № 7 журналу «Національна безпека і оборона».


Круглий стіл було організовано Центром Разумкова за сприяння Фонду Фрідріха Наумана та Шведської агенції з міжнародного розвитку (SIDA). У його роботі взяли участь представники Міністерства економіки, Міністерства закордонних справ, Національного банку, Секретаріату президента, провідних неурядових аналітичних центрів, народні депутати, представники міжнародних організацій, посольств іноземних держав. Зокрема, на круглому столі виступали заступник міністра економіки України Валерій Пятницький та надзвичайний і повноважний посол Швеції в Україні Йон-Крістер Оландер.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект