НОВИНИ

06.11.2007 | Сербія пропонує Косову китайську модель співіснування
Джерело - Korespondent

Четвертий раунд прямих переговорів сербської влади і представленого етнічними албанцями крайового керівництва Косово за участі Контактної групи (ЄС, Росія США) завершився у Відні. Сербія відмовила Косово в незалежності і пропонує китайську модель.


 


Як повідомляє сербська телерадіокомпанія РТС, на цих переговорах сербська сторона виступила з пропозицією побудувати відносини між Белградом і Приштиною аналогічно тому, як співіснують Китай із Сянганом.


Президент і прем'єр Сербії Борис Тадич і Воїслав Коштуниця, виступаючи перед журналістами після закінчення зустрічі, пояснили, що не мають наміру копіювати модель Сянгана, але вважають її хорошим прикладом для майбутніх взаємин Сербії і сербського автономного краю Косово.


У той же час сербське керівництво в черговий раз підтвердило, що не погодиться з наданням Косово незалежності і зазначило, що не вважає 10 грудня, коли Контактна група повинна представити в Раді Безпеки ООН доповідь про розвиток ситуації в краї, терміном закінчення переговорного процесу.


Обидва сербських лідерів розкритикували документ, внесений "трійкою" на минулому раунді для обговорення в рамках переговорного процесу, насамперед за те, що там не було прямого посилання на діючу резолюцію 1244 Ради Безпеки ООН, як єдину основу для рішення косовської проблеми і нічого не говорилося про неприпустимість однобічних дій з визначення статусу Косово. Більш того, перша версія цього документа була складена так, начебто мова йде про налагодження відносин між двома незалежними державами, що "для Сербії є абсолютно неприйнятним".


Крайове керівництво Косово ніяк не прокоментувало нову пропозицію сербської влади.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект