НОВИНИ

08.11.2007 | Україна просить отямитися Росію, яка влаштувала збройну небезпеку на кордоні
За матеріалами - Української правди

Україна вважає, що призупинення Російською Федерацією дії Договору про звичайні збройні сили в Європі може стати поштовхом до відновлення атмосфери недовіри на континенті.


Про це йдеться в заяві Міністерства закордонних справ України, переданій УНІАН прес-службою міністерства.


"Україна, як одна з чотирьох держав, що ратифікували Угоду про адаптацію Договору, вважає, що цей крок ставить під загрозу подальше існування одного з наріжних правових механізмів європейської безпеки та може стати поштовхом до відновлення атмосфери недовіри на континенті", - зазначається в заяві.


МЗС підкреслює, що Україна особливо стурбована тим, що призупинення дії Договору може призвести до збільшення кількості звичайних збройних сил безпосередньо на її кордонах.


МЗС України в черговий раз висловлює занепокоєння діями Росії щодо виконання зобов’язань за цим Договором, що матиме наслідком значне послаблення режиму контролю за звичайними озброєннями в Європі.


7 листопада, Держдума Російської Федерації ухвалила закон про введення мораторію на участь Росії в договорі про звичайні Збройні сили в Європі (ДЗЗСЄ).


Мораторій вступає в силу в ніч з 12 на 13 грудня, через 150 днів з дати передачі депозитаріям і державам-учасникам ДЗЗСЄ повідомлень Росії.


13 липня Президент РФ Володимир Путін підписав указ про припинення дії ДЗЗСЄ і пов`язаних з ним міжнародних договорів у зв`язку з винятковими обставинами, що відносяться до змісту ДЗЗСЄ, що стосуються безпеки РФ і що вимагають вживання невідкладних заходів".


***


Договір про звичайні збройні сили в Європі (ДЗЗСЄ) був підписаний 19 грудня 1990 в Парижі повноважними представниками 16 держав-учасниць НАТО (Бельгія, Велика Британія, Німеччина, Греція, Данія, Ісландія, Іспанія, Італія, Канада, Люксембург, Нідерланди, Норвегія, Португалія, США, Туреччина і Франція) і 6 держав-учасниць Організації Варшавського договору (Болгарія, Угорщина, Польща, Румунія, СРСР і Чехословакія) і набув чинності 9 листопада 1992.


Договір встановлював рівновагу сил держав-учасниць двох військово-політичних союзів на нижчому рівні, одночасно обмежуючи можливості розміщення їхніх звичайних озброєнь уздовж лінії зіткнення між блоками і перешкоджаючи, таким чином, створенню потенціалу для раптового нападу і ведення великомасштабних наступальних дій в Європі.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект