НОВИНИ

12.11.2007 | Український шлях до Європи: дискусія в рамках третього „Київського діалогу"
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

„Україна в Європі” - цій темі був присвячений третій дискусійний форум „Київський діалог”, що пройшов на вихідних у Берліні. Йшлося про євроінтеграцію України і про проблеми на цьому шляху, зокрема про візове питання.


 


Після протокольного вступу і привітань, коли на подіум піднялися учасники дискусії, очікувалося, що суперечка буде гострою. Але мало хто міг припустити, що вона набуде таких емоційних рис! Журналіст впливової німецької газети Frankfurter Allgemeine, розповідаючи про негативний вплив Росії на процес євроінтеграції України, назвав росіян «дияволами». У відповідь інший учасник форуму зажадав негайного вибачення, і конструктивну дискусію продовжили лише після вимушеної перерви. Утім, питання  про те, хто або що заважає вступу України до євроатлантичних структур, ще довго залишалося без відповіді. Коментуючи цю тему, експерт німецького фонду імені Бертельсманна Корнеліус Охман сказав:


 


„Я твердо переконаний в тому, що Україна в наступних десять - двадцять років стане членом НАТО і ЄС. Проте поки український уряд повинен, перш за все, концентруватися на членстві в Євросоюзу, оскільки членство в НАТО - це дуже суперечливий процес, який, перш за все, може привести до напруги стосунків з Росією”.


 


Українські учасники досить довго намагалися пояснити своїм німецьким і європейським колегам, що український  рух в Європу багато в чому є  географічно зумовленим. Тобто, захід прагне в Європу, а схід - до Росії. Німецьких же учасників більше цікавили практичні кроки, які може й хоче робити українська влада на шляху євроінтеграції.


 


Вступ до СОТ: знову про передумови зони вільної торгівлі з ЄС


Зокрема йшлося про відкриту в рамках європейської політики сусідства перспективу створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС. Переговори щодо неї тривають з березня. Щоправда, аби таку зону створити, Україні все ще бракує членства у СОТ. На цьому в ході берлінської дискусії наголошували представники Єврокомісії. Без вступу до Світової організації торгівлі неможлива швидка євроінтеграція України, підтвердили й українські учасники з різних політичних таборів. Депутат Верховної Ради від БЮТ Григорій Немиря переконаний, що незабаром ця проблема вирішиться:


 


„Вперше після помаранчевої революції, що Україна отримає проєвропейський уряд, який спирається на проєвропейську парламентську більшість. Ми сподіваємося, що Партія регіонів, яка, очевидно, на цей раз опиниться в опозиції, займе  конструктивнішу позицію, ніж в 2005 році, коли, вона голосувала проти вступу у СОТ”. 


Натомість Олена Бондаренко, депутат Верховної Ради від Партії регіонів, не даючи конкретних пояснень, зазначила:


 


„Опозиція дозволить знов створеній коаліції провалити всі її популістські обіцянки. Ми дозволимо, щоб народ побачив, що те, що було обіцяне БЮТ, нездійсненне. І я думаю, що через рік ситуація різко зміниться”.


 


Візові полегшення поки не для багатьох


Учасників третього „Київського діалогу” цікавили й  конкретніші питання. Приміром, свобода пересування українців Європою. Практично у кожному виступі українських учасників  лунали нарікання на негідний стан видачі віз громадянам України, зокрема на довгі черги у посольствах і складні процедури оформлення. Озвучена була й ідея, щоб у рамках зони вільної торгівлі запровадити безвізовий обмін. Виявилось, що це, згідно європейській практиці, неможливо. Німецький політолог Керстін Ціммер пояснює, що в рамках зони вільної торгівлі з Євросоюзом візові полегшення можуть очікувати лише українські підприємці. Далі науковець зауважує:


 „Якщо подивитися документи ЄС, особливо в частині політики сусідства,  то можна побачити, що візове рішення прив'язане до зобов'язань із повернення нелегальних мігрантів. Це означає, що Україна буде зобов'язана прийняти назад не тільки всіх своїх нелегальних мігрантів, які зараз перебувають на території ЄС, але і тих, хто потрапив в Європу через Україну”.


 


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект