НОВИНИ

29.11.2007 | НАТО може закрити очі на військово-технічний стан України, якщо...
За матеріалами - УНІАН, Радіо "Німецька хвиля"

Завадою для зближення України з НАТО є недостатні військово-технічні передумови з українського боку, а також настрої всередині українського суспільства, зокрема серед самих військових.


Так в інтерв’ю „Німецькій хвилі” охарактеризував актуальну ситуацію Свен Зінггофен, німецький експерт з питань НАТО від Європейської Академії Берліна.


Матеріально-технічна база української армії слабка, а настрої серед військових не можна вважати проєвропейськими, каже Зінггофен. Зокрема багато генералів ставляться дуже критично до ідеї вступу України до НАТО. Проте, не лише військова складова оцінюється альянсом, коли йдеться про можливих членів, каже німецький експерт: «Якщо всі  інші умови будуть в порядку, тобто демократія, правова держава, якщо будуть помітні позитивні тенденції розвитку у військовій галузі, то військово-технічний стан України можна буде навіть не брати до уваги».


До першочергових кроків у реформуванні українських збройних сил Зінггофен відносить юридичну реформу і зміцнення демократичних основ армії.


Серед зовнішньополітичних проблем на шляху України до НАТО експерт виділив передусім негативне ставлення Росії. Аби уникнути конфлікту з сусідами, українці мають досягти передусім внутрішнього консенсусу з цього питання, вважає німецький експерт: «Росія не протестуватиме, якщо Україна  вирішить таки вступати в НАТО. Питання в тому - як швидко це станеться і як до цього ставитиметься більшість українців», - каже Зінггофен.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект