НОВИНИ

29.11.2007 | Нечіткість положень Договору реформ викликає нервозність
Джерело - EUobserver

Хоча чорнила ще не встигли висохнути під новим Договором ЄС, аналітики вже ламають свої голови як цей документ буде працювати на практиці, маючи на увазі нечіткий розподіл владних повноважень.


 


Запланований вступити в дію у 2009 році, Договір реформ передбачає наявність трьох потужних посад - Президента Єврокомісії, Президента Європейської Ради та Високого Представника із зовнішніх питань та політики безпеки.


Ці посади мають функції, які перекривають одна іншу, тим самим це означає, що новий документ може надати підгрунтя для політичних суперечок.


Ігор Сенсар, словенський посол до ЄС, відмічає, що "існує як мінімум 40 елементів в договорі, які повинні бути вивчені та стати зрозумілими на протязі наступного року".


Виступаючи у Європейському політичному центрі в середу, пан Сенсар повідомив, що він вже відчуває нервозність в Брюсселі, що викликана відсутністю чіткості в документі.


Серед суперечливих тем згадуються, зокрема, чітка компетенція президента ЄС, хто може бути таким президентом, питання фінасування, персоналу та кількості в дипломатичній службі ЄС та інші.


Також може виникнути питання, чи будуть лідери країн-членів підтримувати президента у серйозних та великих питаннях, а також може виникнути проблема "легітимності", так як президент не буде підзвітний нікому, ані членам Європарламенту, ані членам національних парламентів.


Посада міністра закордонних справ також викликає низку проблем, зокрема не зовсім зрозумілими є його повноваження.


Аналітики відмічають, що новий міністр закордонних справ, який одночасно буде віце-президентом Комісії та головувати на засіданнях відповідної Ради ЄС, буде мати "незвичне велике коло повноважень".

Вирішальним питанням при цьому стане те, чи буде міністр закордонних справ опікуватися питаннями торгівлі та розвитку під час головування на засіданнях Ради.


"Якщо це станеться, тоді виникає питання автономності та політичного профілю Комісії", - стверджують аналітики.


Також це питання може порушити усталену ієрархію стосунків поміж комісарами.


На цьому тлі, нинішній Президент Комісії Баррозу вже публічно висловив свою стурбованість щодо ролі його інституції у майбутньому.


Експерти також вважають, що відповіді на ці питання дадуть змогу відповісти, чи буде ЄС функціонувати як блок, або буде діяти згідно бажань великих країн.




| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект