НОВИНИ

03.12.2007 | Переговори щодо утворення коаліції в Бельгії завершилися колапсом
Джерело - EUobserver

Після шести місяців, які минули після парламентських виборів, останні спроби сформувати уряд Бельгії завершилися колапсом.



1 грудня Ів Летерм, фламандський християнський демократ та претендент на посаду прем'єра, повідомив Короля, що він відмовляється надалі брати участь у переговарах щодо створення уряду країни.


За день до заяви, його пропозиції, які включали дуже чутливі питання щодо надання більшої влади регіонам, були відхилені франкомовними християнськми демократами.


Бельгія зараз повинна чекати рішення Короля про те, хто буде вести переговори щодо створення уряду. Але незрозуміло, кого король може визначити для розв'язання глибокої політичної кризи. На протязі останніх шести місяців він вже призначав чотирьох переговорників, причому пан Летерм призначався двічі.


Як очікується, Король проведе серії консультацій із досвідченими політиками напередодні прийняття будь-якого рішення.


Аналітики погоджуються, що угода поміж трьома партіями може бути використана як старт для пошуку четвертого партнера, який може замінити франкомовних християнських демократів.


Також залишається незрозумілим, чи має право уряд на чолі із прем'єром, який йде у відставку - Гі Ферховшадтом, підписати новий договір ЄС в Лісабоні наступного місяця.

Нинішній переговорний період є найбільш тривалим в історії Бельгії, який перевершив минулий рекорд, що становив 148 днів.


Але найбільший показник мають Нідерланди, коли у 1977 році соціалісти та християнські демократи формували уряд 208 днів.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект