НОВИНИ

05.12.2007 | Міжнародні посередники не знайшли «універсального» рішення щодо Косова
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Останній раунд міжнародних переговорів щодо статусу Косова завершується. Сторони, як і прогнозували оглядачі, так і не змогли знайти взаємоприйнятного виходу щодо майбутнього статусу цього краю.







Російський представник Александр Боцан-Харченко наголосив, що останнє слово з цього приводу належить ООН, яка наступного тижня отримає доповідь трійки посередників зі США, ЄС та Росії. Відомо, що раніше Росія вже заблокувала у Раді Безпеки один із західних планів проголошення незалежності Косова.
 
 
 
10 грудня посередники від США, Європейського Союзу і Росії поінформують Генерального секретаря ООН про підсумки переговорів щодо майбутнього статусу Косова. Очікують, що саме 10 грудня, яке є офіційною датою завершення 120-денних переговорів щодо Косова, Приштина оголосить в односторонньому порядку про незалежність Косова від Сербії. А Белград після цього, як прогнозують оглядачі, відмовиться від дипломатичних і правових зусиль щодо збереження своєї провінції і може вдатися до збройних заходів.



Цього тижня у Приштині представник Європейського Союзу у «трійки» перемовників Вольфганг Ішінгер зазначив: «Трійка» висловлює свій жаль з приводу того, що жодного рішення шляхом переговорів у цьому питанні досягнуто не було».


Американський представник у «трійці» Френк Візнер також наголосив, що переговори не дали мирного виходу із ситуації щодо Косова: «Ми дуже прискіпливо розглянули з усіма сторонами можливість будь-якого розумного рішення, будь-яких спільних позицій. Але такі спільні позиції не були знайдені упродовж 120 днів».


Чи можливе продовження переговорів?


Очікується, що насамперед США, Македонія, Франція, а потім й інші союзники визнають незалежність Косова, проголошену Приштиною в односторонньому порядку. Хоча й не виключають продовження переговорів і після 10 грудня, як це пропонує Росія і її представник у «трійці» Алєксандр Боцан-Харченко.


«Так, я бачу можливість для компромісу. Є підстави для додаткового раунду, або ж для продовження переговорів», – зауважив Боцан-Харченко.


Тим більше, що деякі країни ЄС – проти визнання одностороннього проголошення незалежності Косова. Це і Словаччина, Кіпр, Греція. Очікується, що після доповіді косовської «трійки» в ООН 10 грудня, вже 14 грудня відбудеться саміт ЄС у Брюсселі, який обов’язково розгляне проблему краю Косова, яку можна буде вирішити в ЄС лише шляхом консенсусу.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5146. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект