НОВИНИ

07.12.2007 | У Чехії завершено спорудження радара ПРО США
За матеріалами - Lenta.ru, Korespondent.net

У Чехії біля населеного пункту Мішов в Західній Богемії, в 90 кілометрах на південний захід від Праги, завершено монтаж радара американської протиракетної оборони (ПРО).


 









У Чехії завершено  спорудження радара ПРО США
www.pravda.ru
На полі Аустерліца завершено монтаж радара американської ПРО


Як повідомили в Міністерстві оборони Чехії, працездатність установки буде випробувана в січні 2008 року. Радаром є куля заввишки близько 25 метрів. Його споруда обійшлася НАТО в 21 мільйон євро, додає агентство.


Проти будівництва американської установки ПРО категорично виступали як жителі Мішова, так і деякі громадські організації Чехії. Згідно з  соціологічними опитуваннями, приблизно 70 відсотків громадян республіки підтримували ідею провести референдум про доцільність споруди радара, проте в жовтні чеський парламент відхилював цю пропозицію.


Радар встановлений на так званому полі Аустерліца, де в листопаді 1805 року відбулася Битва трьох імператорів (Наполеона, Олександра I і Франца II), яка завершилася поразкою російсько-австрійської коаліції. Аустерліцем називалося сучасне  чеське місто Славков.


Нагадаємо, окрім Чехії, США мають намір розмістити ракети-перехоплювачі в Польщі. Росія виступає проти цих планів і закликає продовжити консультації, які досі ні до чого не привели. Наслідком розміщення компонентів американської ПРО в Східній Європі стане вихід Росії з Договору про звичайні збройні сили в Європі (ДЗЗСЕ) в ніч з 12 на 13 грудня 2007 року.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект