НОВИНИ

14.12.2007 | Цій події передували шість років затяжних переговорів та два провальних референдуми
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У четвер 27 країн-членів Євросоюзу підписали основоположну угоду ЄС. Цій події передували шість років затяжних переговорів та два провальних референдуми у Франції та Нідерландах. Ось що пише з цього приводу французька газета DERNIERES NOUVELLES D“ALSACE:


 


27 підписів ще не означають ратифікації. Це ми знаємо з часу провалу європейської конституції у Франції та Нідерландах навесні 2005 року. Однак Лісабонські угоди, які у четвер підписали глави держав та урядів ЄС, дають підстави для сподівань, що другий захід буде успішним. Європейцям слід усвідомити, яку велику роль відіграє тепер Євросоюз у їхньому житті. Це основа, на якій усе тримається, а більшість законів пишуться нині у Брюсселі чи Страсбурзі, аніж у Парижі, - зазначає французька DERNIERES NOUVELLES D“ALSACE.


 


Нідерландська газета VOLKSKRANT критикує:


 


Дебати про Європу необхідні. Брак демократії в ЄС можна подолати лише тоді, коли політичній еліті вдасться чітко сформулювати та втілити „ідею Європи”. Така ідея повинна спершу окреслити зовнішні кордони ЄС. Більше, аніж ще одне, останнє коло розширення спільнота навряд чи переживе. Крім того, слід відмінити застаріле втручання Брюсселя, обмежити спільний бюджет і надати більші повноваження національним парламентам, - вважає нідерландська газета VOLKSKRANT.


 


Німецька газета WELT висловлює таку думку:


 


Меркель назвала угоду про реформу ЄС історичним проривом. Однак текст цього документу не слід переоцінювати. Цей документ написаний технократами для технократів і є лише невеликим кроком на довгому шляху. Нова угода зробить ухвалення рішень у ЄС більш демократичним і ускладнить торпедування діяльності цієї організації окремими її членами. Однак цей договір не сприяє виникненню почуття спільноти в Європі. У ньому також нема відповіді на питання, яке непокоїть європейців понад усе: де саме пролягають кордони ЄС, - зауважує газета WELT з Берліна.


 


Тему продовжує ще одна німецька газета FRANKFURTER RUNDSCHAU:


 


Сенс послання саміту в Лісабоні полягає в тому, що на початку ХХІ століття Європа може отримати шанс лише як організація прагматиків. Мрії були учора. Європейські політики вирішили, що ліпше працювати на основі правил, які відповідають внутрішньому порядку, ніж піддаватися романтиці і в підсумку зазнавати провалу, - констатує FRANKFURTER RUNDSCHAU.


 


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект