НОВИНИ

14.12.2007 | Конференція на Балі - компроміс з багатьох питань задень до закриття так і не знайдений
Джерело - Укрінформ

За день до завершення конференції ООН з проблем зміни клімату, що проходить на індонезійському острові Балі, компроміс з багатьох питань так і не знайдений. Учасники переговорів стурбовані, оскільки, на думку вчених, "рада на Балі" - останній шанс людства домовитися про охорону навколишнього середовища, поки зміни клімату на Землі не стали незворотними, передає УКРІНФОРМ з посиланням на Рейтер.


Переговори на Балі повинні стати важливим етапом оновлення міжнародного екологічного законодавства. Кіотський протокол припинить свою дію у 2012 році, і тоді утвориться вакуум міжнародних домовленостей про охорону навколишнього середовища.


США досі не ратифікували цей протокол. Без підтримки Америки, яка викидає в атмосферу більше всього оксиду вуглеводу, протокол діяв тільки наполовину. Євросоюз і більшість представлених на Балі 190 країн закликають знизити 25-40% емісії парникових газів. Американська делегація заявляє, що її країна не здатна до 2020 року зменшити забруднення атмосфери в такій кількості і США пропонують провести нову конференцію. Проти виступають також Канада і Японія. Представники ЄС заявили, що не братимуть участі в цій конференції, поки США не підпишуть нові договори. Представник ЄС Умберту Роза заявив, що така нарада буде безглуздою, якщо переговори на Балі закінчаться нічим.


Конференція на Балі завершує роботу в п'ятницю. Глава Комісії ООН з проблем клімату Іво де Боєр побоюється, що учасникам зустрічі не вдасться узгодити позиції по документу, який прийде на зміну Кіотському протоколу, не говорячи вже про те, щоб назвати конкретні цифри по скороченню емісій парникових газів.


Як повідомили УКРІНФОРМу з Мінприроди глава української делегації Віталій Нахлупін зустрівся з міністром охорони навколишнього середовища, членом Парламенту Великої Британії Філом Вуласом, який дав позитивну оцінку підходам Української держави в розв'язанні питань зміни клімату. Українською стороною була висловлена зацікавленість у використанні досвіду Британії, у тому числі відносно створення в Україні системи моніторингу і версифікації. З цією метою запропоновано створити спільну українсько-британську робочу групу, що знайшло повну підтримку британської сторони. Співрозмовники домовилися про підготовку проекту меморандуму про співробітництво з питань зміни клімату.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект