НОВИНИ

19.12.2007 | Аналітичний огляд співробітництва Україна-НАТО у сфері реформування оборони та сектору безпеки
Джерело - Офіційний сайт НАТО

12 грудня Спільна робоча група Україна-НАТО з оборонної реформи (СРГОР) провела засідання у штаб-квартирі НАТО з метою аналізу процесу реалізації ключових ініціатив у 2007 році та обговорення планів на 2008 рік.



У Програмі роботи Спільної робочої групи на 2007-2008 рік наголос було зроблено на чотирьох ключових напрямках: особовий склад, інституційні структури, цивільний та демократичний контроль над збройними силами та питання, пов’язані з плануванням, ресурсами і втіленням наміченого у життя. Усі вони є критично важливими для досягнення успіхів у застосуванні комплексного та системного підходу до реформування оборонної сфери та сектору безпеки, що здійснюється наразі в Україні, а також просування країни на шляху до євроатлантичної інтеграції.


Інвестування у людський потенціал України
На першому місці порядку денного була оцінка досягнень та майбутніх викликів програми професійного розвитку цивільної частини особового складу. За цією програмою здійснюються інвестиції у людський потенціал України шляхом створення ядра висококваліфікованих цивільних кадрів для роботи у структурах сектору безпеки України. Програма робить значний внесок у підтримку реалізації політики євроатлантичної інтеграції України та зміцнення демократичного управління й контролю за структурами та політикою у сфері оборони й безпеки України.


З часу започаткування цієї програми у 2005 році 20 країн зробили свій внесок у її реалізацію. Понад 300 високих посадовців взяли участь близько у 80 заходах, що складає понад 7000 днів навчання в рамках професійного вдосконалення. Програма вийшла за межі Міністерства оборони та Ради національної безпеки й оборони і охопила також СБУ та Службу зовнішньої розвідки, а також, певне, й деякі інші установи сектору безпеки України.


На зустрічі країни-члени НАТО також оголосили свої плани щодо подальших внесків на підтримку даної програми, у тому числі плани здійснення прямого фінансування на суму в 70000 євро, а також всілякі інші перспективи для підготовки й навчання цивільного особового складу України.


Підтримка реформи з боку громадянського суспільства
Спільна робоча група Україна-НАТО з оборонної реформи також проаналізувала прогрес у створенні мережі партнерств на підтримку поглиблення досвіду громадянського суспільства за час, що минув з моменту започаткування цієї мережі в 2006 році. Ця ініціатива спрямована на сприяння залученню організацій громадянського суспільства до підтримки процесу розробки політики й проведення реформ у сфері безпеки й оборони та здійснення контролю за їх втіленням у життя. У листопаді дві робочі групи провели у Києві засідання, на яких розглянули подальші кроки у цьому напрямку (див. присвячену цьому статтю.


Було також розглянуто питання, яким чином Женевський центр демократичного контролю над збройними силами (ЖЦДКЗС) зможе й надалі надавати підтримку Спільній робочій групі з оборонної реформи, допомагаючи Україні таким чином втілювати оборонну реформу та реформу сектора безпеки. ЖЦДКЗС уже надає експертну допомогу й підтримує ініціативи у сфері здійснення нагляду за роботою розвідувальних служб, розвитку громадянського суспільства та збільшення ролі парламенту у вирішенні питань безпеки.


Прогрес у проведенні реформ
Українська делегація доповіла про нинішній стан справ у проведенні аналітичного огляду в секторі національної безпеки з моменту започаткування цього аналізу в 2005 році. Делегація також по-інформувала про хід втілення більш широких реформ у сфері оборони. Загалом досягнуто значного прогресу, і є цілком ймовірним те, що основні цільові показники, закладені в Державній програмі України на 2006-2011 роки будуть, скоріше всього, виконані, незважаючи на брак на це виділених коштів. Ключові ініціативи охоплюють створення та функціонування Об’єднаного оперативного командування, створення Об’єднаних сил швидкого реагування, постійне скорочення структур збройних сил, перебудову Міністерства оборони та перехід на професійні збройні сили до 2010 року.


Спільна робоча група з оборонної реформи також обговорила стан справ у реформуванні сектору розвідки, стан та перспективи реформування військ Міністерствавнутрішніх справ і Державної прикордонної служби, а також розглянула запит України про надання допомоги з боку країн-членів Альянсу під час проведення аналітичного огляду структур штабів, що підпорядковані Міністерству оборони.


Також розглядалися можливі дати проведення подальших консультацій на високому рівні між Україною та НАТО з питань оборони.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 193. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект