НОВИНИ

21.12.2007 | Огризко: Україна Європі не сусід і не бідний родич
За матеріалами - Української правди

Міністр закордонних справ Володимир Огризко називає пріоритетним питанням для України укладення нової посиленої угоди з Євросоюзом, що має бути далекоглядною, інноваційною і відображати нову якість відносин.


Про це Огризко заявив у ході зустрічі з представниками дипломатичного корпусу, акредитованого в Україні, повідомляє Ліга.


Міністр нагадав, що існуюча угода про партнерство і співробітництво, підписана у 1994 році, уже не відповідає сучасним реаліям і потенціалу співробітництва.


"Сьогодні не 1994 рік. Україна сьогодні - це європейська економіка, що швидко розвивається, це вигідний і перспективний партнер, що зможе зміцнити Європу перед обличчям нових викликів конкуренції, що збільшується,", - сказав Огризко.


Разом з тим, він наголосив, що політика сусідства в контексті співробітництва з ЄС - це "річ хороша", але Україна не сприймає себе в статусі сусідів Європи, оскільки є не сусідом, а частиною Європи і бачить себе в майбутньому саме європейською країною.


Крім того, Огризко підкреслив, що ключовою задачею МЗС на найближчу перспективу є робота з формування зони вільної торгівлі між Україною та ЄС, і до неї необхідно приступати відразу ж після набуття Україною членства у СОТ.


Міністр також подякував ЄС за укладання угоди про спрощений візовий режим, що набирає сили з 1 січня: "Ми маємо намір продовжити рух убік безвізового режиму між Україною і ЄС. Це важлива стратегічна мета".


При цьому Огризко підкреслив, що серед пріоритетних задач у контексті євроінтеграції - інтеграція України в європейський енергетичний простір: "Під цим кутом зору розглядаємо проведення в наступному році київського енергетичного саміту".


"Одним з питань, що будуть розглядатися в ході саміту, є розвиток транзитного коридору для транспортування нафти маршрутом Каспій - Південний Кавказ - Україна - Центральна Європа", - відзначив він.


Крім того, Огризко заявив, що політика України щодо Євросоюзу має бути реалістичною. Він наголосив, що Україні у відносинах з ЄС необхідно навчитися бачити різницю між категорією можливого і бажаного.


"Думаю, для України бачення цієї різниці полягає в першу чергу в розумінні необхідності виконати нашу домашню роботу і послідовно пройти шлях до ЄС", - пояснив міністр.


За його словами, "у відносинах з ЄС Україні необхідно позбавитися як комплексу бідного родича, так і напускного оптимізму": "Скарги щодо відсутності європейської перспективи так само безпідставні, як і твердження про те, що ми завтра будемо в ЄС".


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2255. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект