НОВИНИ

25.10.2004 | НОЙЕ ЦЮРХЕР ЦАЙТУНГ: Твердження про доленосність виборів в Україні схоже на перебільшення
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Західні оглядачі часто називають голосування, яке відбудеться в неділю, доленосним для цієї колишньої радянської республіки. Швейцарська газета НОЙЕ ЦЮРХЕР ЦАЙТУНГ у зв”язку з цим пише:


Обидва кандидати, які користуються найбільшою популярністю, справді відстоюють зовсім різні концепції. Віктор Ющенко (...) є прихильником орієнтованого на Захід курсу послідовних економічних реформ. (...) Його суперник Віктор Янукович, чинний прем”єр-міністр, є фаворитом президента Кучми, термін повноважень якого закінчується, а також союзних з ним кланів у сильно русифікованих південносхідних регіонах країни. (...) І все ж таки твердження про доленосність і навіть непоправність наслідків цих президентських виборів схоже на перебільшення. Рішення, які мали справді визначальний характер для України, вже ухвалені. Більше ніхто не ставить під сумнів державність цієї країни, яка впродовж століть перебувала переважно під російським, а часом і під польским пануванням. І це не є чимось само собою зрозумілим. Коли 1991-го року Україна оголосила свою незалежність, багато хто в Росії не хотів з цим миритися. (...) Також у самій Україні чимало громадян спочатку не вірили в мрію про державну незалежність, -


нагадує газета НОЙЕ ЦЮРХЕР ЦАЙТУНГ. Далі видання аналізує:


За тринадцять років, що минули від часу проголошення незалежності та після відмови від комуністичної однопартійної системи, розвиток української демократії, звичайно, не можна назвати зразковим. Більшість засобів масової інформації тією чи іншою мірою залежні від авторитарної президентської камарильї та від пов”язаних з нею місцевих кланів. І все ж таки в Україні ведеться жорстка та напружена виборча боротьба, результати якої надзвичайно важко передбачити. У порівнянні з таким змаганням референдум у Білорусі з підтасованими результатами та переобрання Путіна, який, практично, не мав жодного конкурента, схожі на справжні трагедії. Водночас не можна випускати з поля зору той факт, що й під час президентської кампанії в Україні не все відбувається гладко, -


читаємо в НОЙЕ ЦЮРХЕР ЦАЙТУНГ. Підсумовуючи, газета зазначає:


Але значно більше політичне значення має та обставина, що український президент Кучма відмовився від свого обрання на третій термін. Те, що Кучма все ж таки наважився відступити від влади, свідчить про наявність певної поваги до сили опозиції, а, можливо, також і до критичного ставлення Заходу. Натомість його білоруський колега Лукашенко без жодних докорів сумління за допомогою сумнівного референдуму скасував конституційне обмеження терміну перебування на президентській посаді. Цікаво, як у Росії вирішить це питання Путін, коли закінчуватиметься його другий термін президентства, - пише газета НОЙЕ ЦЮРХЕР ЦАЙТУНГ.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект