НОВИНИ

26.10.2004 | ЄС скорочуватиме бюджет. Україна отримає менше допомоги
Джерело - PROEuropa

Польща готова виправдати очікування Франції та Німеччини і погодитися на обмеження майбутнього бюджету Євросоюзу приблизно на 25 млрд. євро щорічно з запланованих 150 млрд. євро. Про це пише сьогодні польська газета „Жеч Посполіта”.
 
Однак, згода Польщі може бути отримана лише за умови, що ці обмеження лише у мінімальному стопні торкнуться країни, пише видання з посиланням на високопоставленого представника уряду РП, який не побажав бути названим.
 
Розмови у „п”ятірці” великих країн об”єднання, до яких окрім Польщі, Німеччини та Франції вже долучилися Іспанія та Велика Британія мають визначити головні засади бюджету ЄС на 2007-2013 роки вже у грудні ц.р. Наступні 6 місяців мала би тривати робота над детальним опрацюванням бюджету ЄС, такими як частка Брюсселю у фінансуванні структурних проектів в країнах ЄС (як відомо, інфраструктурні проекти фінансуються частково з національних бюджетів, частково з бюджету ЄС).
 
Ініціатива про обмеження бюджету ЄС належить Німеччині та Франції.
 
Цим країнам залежить на таких обмеженнях, бо без цього їм важко було би обмежити дефіцит національних бюджетів до рівня, якого вимагає ЄС, пише видання. Газета також нагадує, Польща боїться того, що без попереднього погодження з Німеччиною та Францією бюджетні обмеження ЄС відбудуться не накористь цієї РП.
 
Як відомо, Європейська комісія хоче спрямувати близько 50 млрд. євро для видатків структурних фондів ЄС, з яких близько 8 млрд. євро планується надати Польщі.
 
Друга найбільша позиція бюджету ЄС – сільське господарство, на яке ЄК передбачає виділити 43 млрд. євро щорічно. За радикальне зменшення цієї частини видатків виступає Німеччина, однак проти цього виступає Франція, пише „Жеч Посполіта”.
 
Як стверджує директор Європейської академії в Берліні Екарт Стратеншульте, Німеччина не хоче довести до відкритого конфлікту з Парижем, особливо близьким союзником з часів американської інтервенції до Іраку. „В цій ситуації скорочення торкнуться, напевно, менш значущих позицій бюджету ЄС, як то закордонна допомога, на яку Брюссель хоче отримати 13 млрд. євро щорічно. Це означало би значне зменшення допомоги між іншим Білорусі та Україні”, переконаний німецький експерт.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект