НОВИНИ

06.03.2008 | Словенія першою серед республік колишньої Югославії визнала незалежність Косова
За матеріалами - Lenta.ru, Korespondent

Головуюча в ЄС Словенія в середу офіційно визнала незалежність Косова.



За визнання незалежності проголосували 57 з 90 членів словенського парламенту, проти було подано лише чотири голоси.


Уряд Словенії висловив готовність визнати незалежність краю вже через п'ять днів після того, як 17 лютого Косово в односторонньому порядку оголосило про незалежність. Парламентська опозиція, однак, звернулася до уряду з проханням відкласти рішення про визнання незалежності Косова, побоюючись, що відносини з Белградом, одним з головних економічних партнерів Словенії на Балканах, можуть погіршитися.


Таким чином, знову проголошене незалежна держава Косово вже визнали більше 20 країн, у тому числі США, Німеччина, Великобританія й Франція.


У той же час деякі країни, наприклад, Росія й Іспанія, виступають різко проти незалежності Косова, думаючи, що цей прецедент може стати прикладом для інших прагнучих до відділення регіонів во усьому світі.


Словенія, як і Сербія, була частиною колишньої республіки Югославія, від якої вона відділилася в червні 1991 року після державотворення .


Парламент Сербії на цьому тижні повинен проголосувати щодо резолюції, що передбачає припинення всіх контактів Белграду з Європейським Союзом (ЄС), доти  , доки блок не відмовиться від підтримки незалежності Косова.


Глава МЗС Сербії Вук Еремич вилетів 5 березня в Нью-Йорк для того, щоб разом з Росією домогтися скликання спеціального засідання РБ ООН по косовському питанню.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект