НОВИНИ

10.03.2008 | Росія не згодна з затягуванням України в НАТО
За матеріалами - Української правди

Президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія не може погодитися зі спробами втягти Грузію й Україну в НАТО всупереч волі народів цих держав.


"Ми, безумовно, погодимося з будь-яким вибором і грузинського, і українського народу, але саме народу, а не політичної верхівки", - сказав Путін у суботу на прес-конференції з канцлером Німеччини Ангелою Меркель, повідомляє "Інтерфакс-Україна".


"Стосовно до Росії ми весь час ведемо дискусії про проблеми демократії. Але демократія або є, або її немає. Не можна бути "трошки вагітним". У міжнародних відносинах те ж саме", - відзначив російський президент.


Він підкреслив, що "якщо переважна більшість населень України і Грузії не хочуть, щоб їхні країни вступали в НАТО, а ці країни, проте, за шиворот туди затягують, то ми не можемо вважати, що це прояв демократії".


Зі свого боку Меркель підкреслила, що майбутні члени НАТО "повинні бути вільні від (внутрішніх) конфліктів, тому що вони можуть підірвати сильний альянс".


Канцлер Німеччини повідомила, що проблема конфліктного потенціалу в країнах, що прагнуть вступити в НАТО, буде обговорюватися в квітні в Бухаресті на самміті НАТО.


Путін також заявив, що триваюче розширення НАТО наводить на міркування про спроби створити організацію, яка могла б підмінити ООН. Президент РФ також підкреслив, що "можна з цим погоджуватися чи ні, але вже сьогодні НАТО виходить за рамки своєї компетенції".


Тим часом, Меркель підкреслила, що, зокрема, у її країни "немає бажання, щоб ООН була підмінена Північноатлантичним альянсом". "Це абсолютно оборонний альянс, який об'єднують спільні цілі", - сказала Меркель.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект