НОВИНИ

13.03.2008 | США і Росія: ''Відлиги'' не буде?
Джерело - Українська служба ВВС

У Вашингтоні з деякою насторогою спостерігають за приходом в Росії Дмітрія Медведєва, чекаючи, яким виявиться владний "дует" Медвєдєва та Путіна.









 







Росія

Деякі американські експерти привертають увагу до ліберальних заяв пана Медвєдєва, оприлюдненим в пресі, водночас багато не очікують демократичних перетворень в Росії.


Представники російської опозиції, які прибули до Вашингтона, назвали сучасну ситуацію в своїй країні російським словом "смута". Вони також висловили думку, що зовнішні пріоритети російської влади за нової владної схеми, зокрема - боротьба за енергетичні потоки у світі, залишаться незмінними.


Російський опозиціонер Владімір Рижков: "Кілька днів тому Владімір Путін охарактеризував Медвєдєва як сильного російського націоналіста, не слабшого за самого Путіна.
Хочу наголосити, що цей західний міф про прихід з Медвєдєвим до Росії лібералізму - на кшталт горбачовського, не має підстав. Думаю, режим стане ще більш авторитарним, а відносно Заходу - більш прохолодним."


Багато експертів припускають, що значна увага Дмітрія Медвєдєва, зокрема, у зовнішньоекономічній діяльності, буде прикута до Євросоюзу, а не до Сполучених Штатів. Відносно ж сусідів, на думку більшості, Владімір Путін залишив Дмітрію Медвєдєву у спадок незмінну ситуацію.


Експерт з економічних питань, старший науковий співробітник Інституту міжнародної економіки Петерсона Андерс Аслунд:  "Путін втратив СНД. Всі біжать до виходів, бо Росія - це ненадійний партнер, Росія застосовує торгівельні ембарго практично відносно до всіх сусідів. І країни СНД шукають партнерів, які будуть більш надійними."


Андрєй Ілларіонов: російський "нашизм". На тлі дещо поміркованих заяв багатьох американських експертів відносно Росії, співробітник інституту Като у Вашингтоні, колишній радник президента Путіна Андрєй Ілларіонов називає російський режим словом "нашизм", а президентські вибори в Росії "спецоперацією". Експерт не очікує демократичного розвитку в Росії найближчим часом і побоюється, що режим стане більш авторитарним, а у зовнішній політиці - більш прагматичним.


Тим часом американські експерти обережно припускають, що політика Медвєдєва до України не зазнає суттєвих змін.


Колишній американській посол до України Стів Пайфер:  "Думаю, в короткій перспективі, радше за все, все, ви не побачите змін в російській політиці щодо України. Будемо сподіватися, що Медвєдєв підтримає наміри Юлії Тимошенко позбутися РосУкрЕнерго. Але вважаю, що Україна не чекаючи нових газових конфліктів з Росією, має навести лад в газовій сфері, зробити її більш прозорою та ефективною".


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект