НОВИНИ

17.03.2008 | Президент Росії Володимир Путін розпочав велику гру з НАТО
Джерело - Сайт НЦПЄАІ України

Володимир Путін розпочав велику гру з НАТО: він пропонує Альянсу допомогу в боротьбі з талібами в Афганістані. Натомість, президент хоче, щоб НАТО не приймало до себе Україну й Грузію, так починає польська
Gazeta Wyborcza публікацію під заголовком Путін пропонує допомогу в Афганістані.


Згідно з дипломатичними джерелами, пише впливове польське видання, Альянс вже кілька тижнів веде переговори з Москвою про надання транзитного коридору місії НАТО в Афганістані. Саме транспорт є великою слабиною Альянсу, бо бракує літаків для перевезення людей, обладнання тощо. Перевезення ж залізницею Пакистану не завжди вигідні, бо на ешелони часто нападають таліби і злодії.


Росіяни готові не лише зробити доступними свою залізницю і повітряний простір, а й велику перевалочну базу в Узбекистані ту саму, якою в 80-х роках користувалися радянські війська, що зазнали поразки в Афганістані.


Наші інформатори у Вашингтоні стверджують, зазначає польська газета, що під час сніданку з Ангелою Меркель минулого тижня в Москві Путін запропонував навіть, що Росія відправить до Афганістану своїх солдатів. Меркель передала ці пропозиції кільком політикам у США і в Європі, однак з цього, мабуть, нічого не вийде.


Це погана ідея, наводить газета слова німецького євродепутата Ельмара Брока, думка якого дуже співпадає з тим, що кажуть дипломати у Вашингтоні в Варшаві. Росіяни справді мають досвід в Афганістані, однак їхня присутність
могла б справити враження, що всі сили НАТО агресори. А один дипломат з НАТО додав, що прийняття від Росії такої жертви означало б компрометацію всієї операції.


Чого ж хоче Путіна за допомогу Альянсові? Газета пише, що російський президент хоче дві речі: зачинити двері НАТО перед Україною та Грузією, а також прийняття Путіна на квітневому самміті Альянсу в Бухаресті як рівноправного партнера, а не гостя.


Одночасно Росія тисне на Молдову, щоб та відмовилася від претендування в НАТО. У подарунок Москва обіцяє закінчення громадянської війни, що вже триває кільканадцять років.


Якби Захід прийняв умови Путіна, підкреслює польське видання, то це означало б його величезний пропагандистський успіх і чудове закінчення восьмирічного правління. Союз колишніх радянських республік з Заходом один із найчорніших сценаріїв кремлівських стратегів, які прагнуть зберегти контроль Москви над колишньою імперією.


Розширення НАТО на колишній СРСР Кремль сприймає як найбільшу загрозу для сучасної Росії. Прийом Путіна на саміті як рівноправного члена Альянсу було б для мільйонів росіян підтвердженням, що завдяки політиці Путіна їхня країна повернулася на міжнародну політичну арену як світова держава.


Тому Путін хоче в Бухаресті бути присутнім як повноправний учасник найвищого органу НАТО. Досі на самітах Альянсу лідери країн НАТО зустрічалися з Володимиром Путіним, однак це були окремі розмови в рамках самміту.


Польська газета посилається на слова дипломатів із Польщі та США, що ідея Путіна була відкинута. Російського лідера підтримала лише Ангела Меркель.

Приєднання України та Грузії до ПДЧ залишається актуальним. Доля цього питання вирішуватиметься до останньої хвилини перед самітом у Бухаресті, закінчує Gazeta Wyborcza.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9951. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект