НОВИНИ

18.03.2008 | Лист до Генерального Cекретаря НАТО
Джерело - Офіційний сайт НАТО

Його Високоповажності Яапу де Хооп Схефферу


Генеральному секретарю НАТО


Вельмишановний пане Генеральний секретар,


Насамперед хочемо подякувати Вам за Ваші зусилля, спрямовані на просування питання стосовно запрошення нашої держави до Плану дій щодо членства у НАТО (ПДЧ).


Ми знаємо, що наразі триває дискусія всередині Альянсу на предмет розгляду українського питання на саміті НАТО у Бухаресті.


Ми уважно вивчаємо позиції окремих країн, які поки залишаються стриманими чи скептичними щодо можливості приєднання України до ПДЧ у Бухаресті. Здебільшого ж мотивацією такої позиції, як ми розуміємо, є думка, що в Україні немає єдиного бачення щодо перспектив її членства у НАТО.


У цьому зв'язку хотіли б зазначити, що ті політичні сили, які сформували правлячу коаліцію і, таким чином, взяли на себе відповідальність за майбутнє України і її народу, чітко висловили свою спільну позицію щодо переходу у відносинах України з НАТО до рамок ПДЧ. Така позиція закріплена у Коаліційній угоді та Програмі Уряду. Для нас це не аспект тактики, а питання стратегічного курсу, незалежності і свободи України.


Думка опозиційних сил, звісно ж, має право на існування і враховуватиметься у процесі їхнього залучення до реалізації визначеного курсу євроатлантичної інтеграції України.


Водночас, як засвідчила передана Вам Постанова Верховної Ради України від 6 березня ц.р., схвалення якої розблокувало роботу Парламенту, застереження опозиційних політичних сил стосуються, головним чином, механізмів прийняття остаточного рішення про вступ України до НАТО.


Недостатній рівень суспільної підтримки стратегічного курсу на поглиблену євроатлантичну інтеграцію є предметом постійної уваги Уряду України.


Ми усвідомлюємо важливість донесення об'єктивної інформації про цілі й завдання оновленого НАТО до людей, частина яких все ще живе в полоні стереотипів радянської епохи. Використовуючи досвід країн попередніх хвиль розширення Альянсу, Уряд України відчутно збільшив цього року фінансування інформаційної роботи.


Упевнені, що чітка визначеність євроатлантичного майбутнього держави та додаткові можливості, які надасть Україні формат ПДЧ, дозволить нам забезпечити підтримку цього курсу тією частиною населення, яка ще не зробила свій власний усвідомлений вибір.


У цьому зв'язку хотіли б висловити сподівання, що країни-члени НАТО, взявши до уваги викладене та інтереси безпеки євроатлантичного простору в цілому, приймуть позитивне рішення щодо запрошення України до ПДЧ в Бухаресті.


З повагою


 Президент України Віктор Ющенко


Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко
 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7445. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект