НОВИНИ

20.03.2008 | 10 країн-членів НАТО просять підтримати Україну та Грузію
За матеріалами - Української правди

Десять країн НАТО домагаються надання Україні і Грузії плану дій для членства, такий крок зміцнив би стабільність і безпеку в Європі.


Про це йдеться в спільному неофіційному листі цих країн до Генсека НАТО, повідомляє Радіо "Свобода" із посиланням на німецьке агентство "Дойче Прессе-Агентур".


Листа до Яапа де Хоопа Схеффера підписали 9 нових членів НАТО: Болгарія, Естонія, Латвія, Литва, Польща, Румунія, Словаччина, Словенія і Чехія, – а також Канада.


Надання Україні і Грузії плану дій для членства в НАТО на саміті Північноатлантичного Союзу в Бухаресті 2–4 квітня стало б логічним продовженням нинішньої політики співпраці з цими країнами з урахуванням зусиль, що їх вони обидві доклали для реформування своїх військових і політичних інституцій, мовиться в листі.


Автори листа наголошують, що надання плану дій для членства не означає запрошення вступати до НАТО.


Водночас вони застерігають, що відмова надати Україні і Грузії план дій може поставити під сумнів традиційну політику НАТО – політику "відчинених дверей".


Питання про план дій для членства в НАТО для України і Грузії, як вважають, буде одним із найсуперечливіших на бухарестському саміті.


Низка країн НАТО на чолі з Німеччиною і Францією виступає проти цього. Всі питання в Північноатлантичному союзі вирішуються тільки консенсусом, тобто повною згодою всіх 26 нинішніх членів.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект