НОВИНИ

24.03.2008 | Заступник Держсекретаря США Данієл Фрід: Колишні країни СРСР мають право обирати власний шлях
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Чи надасть НАТО Україні План дій щодо членства на самміті Альянсу в Бухаресті на початку квітня? Мабуть, легше прогнозувати якесь чергове заворушення на світових ринках, ніж відповісти на це запитання. США та нові східно- та центральноєвропейські члени НАТО – за; Німеччина, Греція та інші мають застереження.Велику роль у цьому питанні відіграє Росія, яка аж ніяк не хоче мати більше натовських сусідів.


Про це та більше Радіо Свобода розпитувало у заступника Держсекретаря США Даніела Фріда в ексклюзивному інтерв’ю.




 
Заступник Держсекретаря США Даніел Фрід
 
Р.С.: Росія та Захід змагаються щодо впливу на пострадянському просторі. Дехто це називає «холодною війною з м’якою силою». Наскільки НАТО проявляє цю м’яку силу в колишньому СРСР?



Д.Ф.: Ми не зацікавлені в поверненні до якихось блокових стосунків. Як сказав наш міністр оборони Роберт Гейтс минулого року, однієї холодної війни нам досить, друга нам не потрібна. Ба більше, ми не мислимо категоріями сфери впливу, чи гри з нульовою сумою. За радянських часів було таке поняття «хто кого», але ж Радянського Союзу вже немає. Країни, що постали після розпаду СРСР, є вільними, суверенними, незалежними державами. Це їхня відповідальність і їхнє право вибирати свій власний шлях у світі.


Сподіваюся, що вони зможуть розвинути дружні стосунки з країнами та інститутами трансатлантичної громади, і водночас поглиблювати свою дружбу з Росією, але на підставі власного суверенітету, а не через тиск. Це процес, який вимагає часу. Ми не змагаємося за вплив з Росією, ми хочемо відкритого світу, відкритої Євразії, де країни мають свободу вибору.


Р.С.: Україна та Грузія прагнуть членства в НАТО. Однак у самому Альянсі немає одностайного підходу до того, долучати чи не долучати ці країни до плану дій на бухарестському самміті на початку квітня. Чи є якась золота середина, скажімо, альтернатива до ПДЧ, що може на даний момент задовольнити усіх?


Д.Ф.: Ми це обговорюємо, і в Бухаресті ухвалимо рішення. На нашу думку, важко відмовити молодій демократії, яка бачить в НАТО укріплення спільних цінностей та гарантію свого суверенітету. Розширення НАТО є неймовірним успіхом, воно ж допомогло консолідувати свободу в східній та центральній Європі, сконсолідувало тут стабільність. Це великий успіх, на якому ми повинні будувати майбутнє. Країни НАТО інтенсивно обговорюють це питання, ми їдемо до Бухареста і готові на подальші консультації.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект