НОВИНИ

24.03.2008 | Сербія відзначить дев'яту річницю бомбардувань НАТО
За матеріалами - РІА Новости, Korespondent.net

У понеділок, 24 березня, Сербія відзначить День пам'яті вбитих і потерпілих у результаті агресії НАТО 1999 року.



24 березня 2008 року виконується дев'ять років від дня початку воєнної операції НАТО проти Союзної Республіки Югославії. На цю дату запланований ряд заходів за участю керівництва країни.


Зокрема  прем'єр-міністр Сербії Воїслав Коштуница візьме участь у панахиді вшанування пам’яті жертв бомбардувань у церкві Святого Марка в Белграді. Міністр оборони Драган Шутановац зустрінеться з пілотами, що брали участь в обороні повітряного простору Сербії, а також з родинами співробітників сил ППО, що загинули при виконанні обов'язків.


В 1999 році біля восьмої години вечора по військових об'єктах у Приштині, Подгориці, пригороді Белграда - Батайниці й в інших містах були нанесені перші ракетні удари авіацією НАТО, що базувалася на авіаносцях в Адріатичному морі, а також на військових базах у ряді західноєвропейських країн.


За 78 днів агресії літаки НАТО нанесли біля двох тисяч 300 повітряних ударів по 990 об'єктам на території Сербії й Чорногорії, використавши при цьому заборонені типи боєприпасів з радіоактивними домішками, головним чином, збідненим ураном (U-238), пишуть сербські ЗМІ.


Операція НАТО за назвою Милосердний ангел за різними оцінками привела до загибелі від двох з половиною тисяч до трьох тисяч цивільних осіб і біля тисячі військовослужбовців югославської армії й поліції. Ще порядку 10 тисяч людей одержали поранення. Матеріальний збиток, нанесений Сербії й Чорногорії натовськими бомбардуваннями, оцінюється в суму від 50 до 100 мільярдів доларів.


Бомбардування завершилися 9 червня того ж року, після того, як Белград остаточно вивів свої війська з території Косова. 10 червня РБ ООН прийняла резолюцію 1244, що передбачає уведення військового миротворчого контингенту на територію Косова й Метохії, чисельність якого вже незадовго сягнула 37 тисяч військовослужбовців.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект