НОВИНИ

25.03.2008 | Думки країн НАТО щодо України можна «переломити» — експерт
Джерело - Главред

Питання про приєднання України до Плану дій щодо членства в НАТО може бути розглянуте на бухарестському саміті НАТО. Таку думку висловив представник Інституту євроатлантичної співпраці Олександр Сушко сьогодні на прес-конференції за підсумками візиту українських експертів до Німеччини і Франції з презентацією проекту «Громадська підтримка надання ПДЧ Україні». Як передає Ліга, Сушко попередив, що дискусії довкола цього питання будуть довгі і гострі, і про їхній результат можна лише здогадуватися.



Тим паче що є група країн, які скептично ставляться до приєднання України до ПДЧ. До цієї групи належать Німеччина, Франція, Іспанія, Італія, Бельгія, Норвегія та Греція. Водночас, за словами Сушка, це не означає, що уряд цих країн офіційно відмовив Україні у підтримці відносно ПДЧ.



Крім того, Сушко наголосив, що ще низка країн виступає за те, щоб рішення про надання ПДЧ було прийнято пізніше, — наприклад, на вашингтонському саміті НАТО наступного року або восени поточного. Проте такий скептичний настрій не означає, що ці держави обов'язково скористаються правом вето: якщо переважна більшість виступить за надання Україні ПДЧ, то, швидше за все, буде прийнято компромісне рішення, яке буде ближчим до позитиву.



У свою чергу представник Центру ім. Разумкова Валерій Чалий вважає, що рішення про приєднання України до ПДЧ прийматиметься виключно НАТО та країнами-членами і не залежатиме від позиції якоїсь третьої країни, включаючи Росію.



А віце-президент Української ліги зі зв'язків з громадськістю Олег Медведєв переконаний, що якби Берлін і Париж дали негативну відповідь на заявку України щодо приєднання до ПДЧ саме з урахуванням позиції Росії, то це означало б, що захід сповідує до України принципи «мюнхенської політики». «Україна не може бути і, сподіваюся, не буде розмінною монетою у геополітичних іграх. Її європейська і євроатлантична перспектива не повинні приноситися в жертву чиїмсь реваншистським настроям», — сказав він.



У свою чергу представник міжнародного фонду «Відродження» Євген Бистрицький упевнений, що євроінтеграція України неможлива без євроатлантичної інтеграції. При цьому він висловив упевненість у тому, що в Україні «пронатовський» рух уже складно зупинити. «Є певний вектор безповоротності євроатлантичної інтеграції України», — сказав Бистрицький.



Нагадаємо, раніше новообраний президент Російської Федерації Дмитро Медведєв заявив, що ситуація довкола Грузії і України, які планують вступити в НАТО, загрожує європейській безпеці. «Ситуація навколо Грузії і України нас не радує. Ми вважаємо її вкрай неприємною для існуючої конструкції європейської безпеки», — сказав він в інтерв'ю британській газеті Financial Times.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект