НОВИНИ

02.07.2004 | Північно-Атлантичний діагноз
Джерело - Українська Служба ВВС

Газета "Таґесшпіґель" називає результати натовського саміту "куцими":

"Саміт НАТО був надмірним і до того ж проведений у недоречний час. Він не зміг залагодити суперечності між тими країнами, які виступили проти війни в Іраку, і тими, які ту війну підтримали. Насправді, рішення ухвалені за участі 26 глав держав, можна було полагодити на рівні міністрів закордонних справ. Що стосується левової частки внеску США до миротворчих операцій у Афганістані, то вона свідчить про слабкість європейської обороноздатності. Афганістан стає тестом на випробування НАТО".

"Берлінер Цайтунґ" зауважує, що хоча ресурси НАТО у Афганістані обмежені, альянс не може собі дозволити поразку, а шість з половиною тисяч вояків, які зараз перебувають у тій країні є краплею в морі.

Російський оптимізм

Тим часом "Россійская ґазєта" дивиться на саміт НАТО з більшим оптимізмом:

"Загалом виглядає на те, що Росія нарешті "перетравила" розширення НАТО на Схід, і дійшла висновку, що це не завдає великих проблем. Разом з тим певні застереження ще залишаються".

Французька "Фіґаро" тим часом переймається долею розширеної Європи і вміщує статю під заголовком "Буш штовхає Туреччину у Європу", де мова йде про заклики президета США до європейців включити до своїх лав турків:

"Американський президент не помітив зауважень Жака Ширака, що перебіг переговорів між Анкарою та Брюсселем не є справою Вашінгтона".

Німецька "Франкфуртер Альгемайне Цайтунґ" при цьому зазначає, що хоча президент Франції Жак Ширак критично ставиться до порад Вашингтона, насправді він позитивно ставиться до турецьких намагань долучитися до ЄС.

Питання віри

Іспанська "Ванґардія" зауважує, що турецьке прагнення в Європу може бути успішним, якщо релігія більшості населення тієї країни не стане у суперечність з розбудовою правової держави:

"Президент Буш, може, і зазнав докорів з боку Франції, проте він має рацію, що вступ Туреччини до ЄС стане потужним внеском у руйнування міфу про "конфлікт цивілізацій".




| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект