НОВИНИ

03.04.2008 | У НАТО вже не чекають надання Україні ПДЧ
За матеріалами - Радіо "Свобода", Української правди

У НАТО не очікують надання Україні і Грузії Планів дій для членства на самміті в Бухаресті, повідомляє Радіо "Свобода".


Загальна думка полягає в тому, що отримання Плану дій – справа не принципу, а часу, заявив речник Альянсу Джеймс Аппатурай у столиці Румунії пізно вечері в середу за результатами робочої вечері голів держав і урядів країн-членів НАТО.


Один із чільних представників адміністрації президента США підтвердив, що лідери НАТО не змогли досягти консенсусу в питанні України і Грузії.


Міністр закордонних справ Іспанії Мігель Анхель Моратінос теж підтвердив, що консенсус є лише в тому, що необхідно дотриматися принципу "відчинених дверей" – але залишаються питання про "час і спосіб" надання Україні і Грузії ПДЧ.


Останні події
 
Затулін заявляє, що Україна хоче порушити договір з Росією
Кріл"ЄЦ" уже висуває вимоги Тимошенко
 


Дипломати НАТО кажуть, що Північноатлантичний союз виступить із заявою, яка підтвердить, що двері НАТО відчинені для цих держав за умови, що вони продовжуватимуть втілювати політичні і військові реформи.


Офіційне рішення голови держав і урядів країн-членів НАТО щодо України і Грузії мають ухвалити на самміті в четвер. Аппатурай повідомив на брифінгу, що дискусії навколо надання Україні і Грузії ПДЧ в НАТО будуть продовжуватися і в цей день.


"Зараз триває робота над формулюваннями, які можна буде узгодити між союзниками, сподіваюся, завтра вранці, але ця дискусія йтиме за низкою елементів і принципів", - сказав він.


Перший із них – що двері НАТО відчинені, і для України, і Грузії: "Це був одноголосний принцип між усіма учасниками. Щоб сказати чіткіше: вони (ці країни) в принципі відповідають умовам, щоб просити членства в НАТО і розглядатися як прохачі членства в НАТО".


Також чітко визнано, що ПДЧ не означає самого членства – "це дві різні стадії цього процесу, і це чітко зрозуміли, звичайно, і голови держав і урядів", сказав речник НАТО.


Третє: жодна третя сторона не має права вето чи впливу на рішення НАТО. "Це дуже-дуже тверде переконання учасників, що будь-які рішення щодо розширення, щодо Плану дій для членства, ухвалюватимуть виключно самі країни, які прагнуть членства, і 26 нинішніх країн-членів НАТО", - наголосив Аппатурай.


На завершення він сказав: "Загальна думка полягала в тому, що План дій для членства для Грузії і України – це питання не того, чи взагалі цьому бути, а коли цьому бути. Це була спільна думка всіх учасників. Тепер дискусії продовжаться на цих підвалинах".


"Завтра вранці будуть подальші дискусії, які мають визначити шлях уперед. І я можу вас запевнити на підставі того, що я сьогодні бачив, що союз НАТО залишить Бухарест цілком єдиним щодо шляху вперед у ставленні до прагнень вступу Грузії і України", - додав він.


На прохання уточнити перспективу, що Україна і Грузія таки отримають ПДЧ вже нині, Аппатурай відповів: "Буду цілком відвертий, і буду дуже радий помилитися, але на цей момент я не очікую надання Планів дій для членства для Грузії і України тут у Бухаресті".


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6330. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект