Учасники самміту НАТО мають вирішити, чи надати Україні і Грузії статус кандидатів на вступ до Альянсу. Відомо, що з цього питання у глав країн, що входять в блок, немає єдиної думки. Проти виступають лідери Німеччини, Франції і Бельгії.
Наступив вирішальний день самміту. Нарешті з'ясується, в якій формі Альянс відреагує на прагнення Грузії і України стати членами НАТО. Розглядати питання про розширення Альянсу на схід союзники почали вже напередодні під час робочої вечері, а сьогодні з ранку продовжують обговорення в рамках засідання Північноатлантичної Ради.
Очікується, що рішення про приєднання Києва і Тбілісі до плану дії з членства в НАТО буде оголошено на прес-конференції Генеральним Секретарем Альянсу Яаапом де Хооп Схеффером. Вона відбудеться після закінчення засідання Ради приблизно о 14:30 за київським часом.
Також сьогодні має бути оголошено і рішення про запрошення в НАТО Албанії, Хорватії і Македонії, які на сьогодні вже співробітничають з Альянсом у рамках плану дій щодо членства.
Проти вступу Македонії у НАТО виступала Греція. Вона вимагає перейменування країни- кандидата, оскільки в самій Греції вже є провінція з однойменною назвою.
Сьогодні члени НАТО зустрінуться з главами 23 країн, які співробітничають з Альянсом у рамках програми «Партнерство ради світу». Зустріч відбудеться в другій половині дня під час робочого ланчу.
Після цього обговорюватимуться питання операції в Афганістані за участю президента цієї країни Хаміда Карзая, генерального секретаря ООН Пан Гі Муна і керівників інших міжнародних організацій. Для Росії особливо важлива подія відбудеться в п'ятницю, коли пройде засідання Ради Росії і НАТО за участю президента Володимира Путіна.
Яап де Хооп Схеффер, генеральний секретар НАТО: «Судячи з усього, багато що на цьому саміті залежатиме від президента Путіна. Я не думаю, що він відмовиться висловитися з тем, відносно яких у нас з Росією різні позиції. Я маю на увазі Косове і ПРО. Якщо Путін приїде до Бухареста з відкритим серцем, у нас буде хороший шанс вивести відносини між Росією і НАТО на якісно новий рівень».
Зараз журналістів понад усе хвилює, чи почують вони думку високого гостя, оскільки зазвичай засідання Ради проходить у закритому режимі.
|