НОВИНИ

03.04.2008 | Греція не пускає Македонію в НАТО
Джерело - Главред

Учасники самміту НАТО мають вирішити, чи надати Україні і Грузії статус кандидатів на вступ до Альянсу. Відомо, що з цього питання у глав країн, що входять в блок, немає єдиної думки. Проти виступають лідери Німеччини, Франції і Бельгії.



Наступив вирішальний день самміту. Нарешті з'ясується, в якій формі Альянс відреагує на прагнення Грузії і України стати членами НАТО. Розглядати питання про розширення Альянсу на схід союзники почали вже напередодні під час робочої вечері, а сьогодні з ранку продовжують обговорення в рамках засідання Північноатлантичної Ради.



Очікується, що рішення про приєднання Києва і Тбілісі до плану дії з членства в НАТО буде оголошено на прес-конференції Генеральним Секретарем Альянсу Яаапом де Хооп Схеффером. Вона відбудеться після закінчення засідання Ради приблизно о 14:30 за київським часом.



Також сьогодні має бути оголошено і рішення про запрошення в НАТО Албанії, Хорватії і Македонії, які на сьогодні вже співробітничають з Альянсом у рамках плану дій щодо членства.



Проти вступу Македонії у НАТО виступала Греція. Вона вимагає перейменування країни- кандидата, оскільки в самій Греції вже є провінція з однойменною назвою.



Сьогодні члени НАТО зустрінуться з главами 23 країн, які співробітничають з Альянсом у рамках програми «Партнерство ради світу». Зустріч відбудеться в другій половині дня під час робочого ланчу.



Після цього обговорюватимуться питання операції в Афганістані за участю президента цієї країни Хаміда Карзая, генерального секретаря ООН Пан Гі Муна і керівників інших міжнародних організацій. Для Росії особливо важлива подія відбудеться в п'ятницю, коли пройде засідання Ради Росії і НАТО за участю президента Володимира Путіна.



Яап де Хооп Схеффер, генеральний секретар НАТО: «Судячи з усього, багато що на цьому саміті залежатиме від президента Путіна. Я не думаю, що він відмовиться висловитися з тем, відносно яких у нас з Росією різні позиції. Я маю на увазі Косове і ПРО. Якщо Путін приїде до Бухареста з відкритим серцем, у нас буде хороший шанс вивести відносини між Росією і НАТО на якісно новий рівень».


Зараз журналістів понад усе хвилює, чи почують вони думку високого гостя, оскільки зазвичай засідання Ради проходить у закритому режимі.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2025. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект