НОВИНИ

09.04.2008 | Командувач військами коаліції пропонує не поспішати з виведенням військ з Іраку
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Cтановище в Іраку істотно поліпшилося протягом року, але воно все ще не таке міцне, щоб його можна було вважати необоротним, заявив у Вашингтоні генерал Дейвід Петреус, командувач військами коаліції. Цю обережну оцінку полководець висловив на слуханнях, що їх проводить Сенатська комісія у справах збройних сил.



Генерал Петреус вважає, що процес скорочення американського контингенту в Іраку треба буде зупинити у липні місяці, довівши до рівня минулого року, зупинити принаймні на сорок п’ять днів для консолідації та переоцінки становища. Скорочення можна буде поновити наприкінці цього періоду, але й це не обов’язково. Нині в Іраку 160 тисяч американських військ, а передбачається скоротити їх до 140 тисяч.


Президент Джордж Буш вже висловив намір прийняти рекомендації Петреаса, який підкреслив необхідність посилення боєздатності іракської армії. Так вважає і сенатор Джон МакКейн, кандидат на посаду президента від Республіканської партії.


«Значно, значно більше залишається зробити (ніж уже зроблено). Іракські лідери повинні знати, що ми очікуємо від них справжнього керівництва процесом відновлення своєї країни, бо це можуть зробити лише вони самі. Але вже сьогодні ми можемо говорити з надією та оптимізмом про майбутнє Іраку і про наслідки наших зусиль там», –заявив сенатор Джон МакКейн.


Одначе, сенатор Карл Левін, голова комісії з питань збройних сил, оцінив становище в Іраку далеко не так оптимістично. На його погляд, замість припиняти процес поступового скорочення американських військ, треба посилити тиск на уряд у Багдаді, підштовхуючи його до врегулювання внутрішньоіракських політичних конфліктів, до фінансування будівельних проектів за рахунок нафтових іракських прибутків і вимагати провідної ролі іракської армії у бойових діях.


Лишається загроза повернення до екстремізму, тому присутність американських військ необхідна Іракові


Іракська війна непопулярна в американському суспільству і вона стала важливою темою у передвиборній президентській кампанії. Сенатор Хіларі Клінтон, демократичний претендент, вимагає не гальмування, а навпаки, прискорення процесу виведення військ з Іраку. Між тим, свого часу сенатор Клінтон голосувала за повалення режиму Саддама Гусейна і тепер це їй пригадує суперник, сенатор Барак Обама, який завжди був проти війни.


Генерал Петреус також виступив перед сенатською комісією закордонних справ. Він уважає, що назагал є істотний прогрес. Іракська економіка швидко зростає, уряд контролює половину провінцій країни і рівень насильства різко знизився.


Відповідаючи на запитання сенатора Джозефа Байдена, голови комісії, Петреус намалював картину держави, яка намагається покінчити з екстремізмом серед власного населення і досягнути політичного замирення. Тим не менше, каже він, лишається загроза повернення до екстремізму.


"Тому присутність американських військ необхідна Іракові. Ми поки що не бачимо світла у кінці тунелю", - сказав генерал Петреус.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект