НОВИНИ

15.04.2008 | ЄС хоче мати туркменський газ. Україну обійдуть стороною
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

ЄС прагне позбутися енергетичної залежності від Росії. Альтернативою міг би стати туркменський газ. Нині в ЄС розглядають цілих три варіанти газопостачання з Туркменії. На жаль, у жодному з них Україна не задіяна.


Туркменістан постачатиме щорічно до ЄС 10 мільярдів кубометрів газу. Про це повідомила Єврокомісар з питань зовнішньої політики та політики добросусідства Беніта Ферреро-Вальднер. За її словами, щоб організувати постачання газу з Турменістану, необхідно вкладати додаткові європейські інвестиції в інфраструктуру та розвідку родовищ регіону. Євросоюз та США хочуть, щоб туркменський газ транспортувався до ЄС по Каспію в обхід Росії. У перспективі цей шлях планується під'єднати до газогону «Набукко», який має забезпечувати ЄС енергоносіями із Середньої Азії та Ірану.



Поки ж, як зазначила Беніта Ферреро-Вальднер, пропонується три варіанти: побудувати міні-трубопровід, який з'єднає Азербайджан та Туркменістан та проляже по дну Каспію, наземний через Казахстан або ж газ у зрідженому вигляді доправлятимуть у Європу танкерами.



Євросоюз прагне якнайшвидше розпочати поставки газу з Туркменістану. Як повідомив міністр закордонних справ Франції, яка влітку перейме головування в ЄС, Бернар Кушнер, уже цього тижня Брюссель та Ашгабат розпочнуть переговори щодо укладення відповідної угоди.




| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект