НОВИНИ

16.04.2008 | НАТО не потрібні українські радари, але є "сумісність"
За матеріалами - Української правди

Українські радіолокаційні станції попередження ракетного нападу (РЛС СПРН) у Мукачеве й Севастополф не можуть бути використані для побудови європейської системи протиракетної оборони.


Про це повідомили в штабі верховного головнокомандувача об'єднаними силами НАТО в Європі SHAPE у вівторок, пише "Комерсант-Україна".


Це пояснюється технічними особливостями українських РЛС.


Разом із тим, у SHAPE (Supreme Headquarter Allied Powers Europe) позитивно оцінюють підготовку підрозділів збройних сил України, що беруть участь в операціях НАТО, а також їхню оперативну сумісність зі стандартами НАТО.


На даний момент, у SHAPE працюють 3 українських офіцери. До кінця 2008 року кількість українських військовослужбовців у ньому зросте до 5-ти.


Як повідомив виданню український офіцер зв'язку в SHAPE, поки це пов'язано, насамперед, із організаційними перестановками у військовій структурі Альянсу, а не з наміром розширити взаємодію з НАТО. Поки в SHAPE лише вирішують, яким чином вони могли б поглибити діалог із НАТО у контексті бухарестських рішень по Україні.


Однією з таких форм співпраці могла бути участь України в побудові європейської системи протиракетної оборони (ПРО). Як відомо, рішення про створення спільної із США архітектури ПРО, здатної захистити Європу від ракет середньої і меншої дальності, було ухвалене на Бухарестському самміті НАТО на початку квітня.


На думку деяких депутатів Верховної Ради, Україна могла б зробити свій внесок у побудову європейської системи колективної безпеки, надавши для цього свої РЛС СПРН, розташовані в Мукачеве й Севастополі – тоді як Росія відмовилася від використання цих станцій.


Утім, у SHAPE поки не бачать застосування українським РЛС. Як повідомив виданню один із представників штабу, станції в Мукачеве і Севастополі являють собою "стаціонарні об'єкти, спрямовані на відповідний сектор". "Їх не можна перенацілити в тому напрямку, звідки існує теоретична можливість ракетного нападу (Іран, Північна Корея)", - заявив офіцер SHAPE.


У той же час, у європейському штабі НАТО досить високо оцінюють наявний рівень співпраці між Україною та Альянсом, а також професійну підготовку українських військовослужбовців.


"Через мене проходять листи різних керівників Альянсу, які позитивно оцінюють український внесок (у місії, проведені під егідою Альянсу)", - заявив український офіцер зв'язку, що побажав залишитися неназваним.


Крім того, за словами заступника директора центру координації і партнерства SHAPE бригадного генерала Віктора Стрімбеану, підрозділи і структури, надані Україною для потреб місій Альнясу, "є оперативно сумісними і можуть брати участь у будь-якій спільній операції під егідою НАТО".


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7816. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект