НОВИНИ

25.04.2008 | Права людини - головна тема візиту делегації Єврокомісії до Китаю
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Такого в історії відносин Євросоюзу та Китаю ще не було. Президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу у супроводі дев'яти членів Єврокомісії здійснюють візит до Пекіна.


 



Президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу

На порядку денному питання дотримання прав людини, торгівельні відносини та захист клімату. Через осуд заворушень у Тибеті та хвилю протестів під час естафети олімпійського вогню, відносини між Китаєм та ЄС нині достатньо напружені. Баррозу опинився у непростій ситуації: він мусить балансувати між моральним обов'язком вимагати дотримання прав людини в Китаї та економічними інтересами Європи, яка зацікавлена у співпраці з Піднебесною. Права людини – найважливіше, пообіцяв президент Єврокомісії перед від’їздом:


 


«Це є підставою, щоб більше їздити до Китаю, обговорювати з їхньою владою питання дотримання прав людини і ситуацію в Тибеті. І я маю намір це здійснити».


 


У питанні дотримання прав людини Європа мусить вдатися до тиску, вважає експерт організації Міжнародна Амністія Сюзі Денісон:


 


«Йдеться про свободу преси, право китайських активістів звертатися по захист в разі порушень прав людини. Незалежно від того, чи пов'язано це з олімпійськими іграми, чи ні. Йдеться також про реформу судочинства, скасування виправно-трудових закладів і про смертну кару».


 


Утім, можливості дипломатії у відносинах з Китаєм досі не вичерпалися, наголошує Баррозу:


 


«Наша політика полягає у позитивному підході до Китаю. Ситація з  дотриманям прав людини нас дуже турбує і ми будемо дуже часто про це вести мову з Китаєм».


 


У центрі уваги  й  інші важливі питання, зокрема, захист клімату, вимоги безпеки до товарів,  виробництво піратської продукції, важливі торгівельні питання. Протести  повинні поєднуватися зі стратегією, яка спонукає  Китай оглядатися на міжнародну спільноту, - вважає єврокомісар з питань торгівлі Петер Мандельсон. На його переконання,  міжнародна політико-економічна ізоляція Пекіна була би  катастрофічною як для Китаю, так і  для Євросоюзу.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2025. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект