НОВИНИ

08.05.2008 | Затверджено проект військового бюджету США
Джерело - Главред

Профільний підкомітет по стратегічних силах палати представників американського конгресу на засіданні в середу затвердив проект військового бюджету США на 2009 рік, скоротивши на 32,2% бюджетні витрати, запитані на майбутній рік Джорджем Бушем на будівництво і розгортання ПРО в Польщі та Чехії.



США планують розмістити десять ракет-перехоплювачів у Польщі і радіолокаційну станцію (РЛС) в Чехії.


Члени підкомітету одноголосно затвердили оборонний бюджетний законопроект, в якому із запитаних Бушем на будівництво і розгортання третього позиційного району протиракетної оборони в Європі 719,8 мільйонів доларів виключено 232 мільйони доларів.



При цьому в проекті оборонного бюджету на 2009 рік профільний підкомітет залишив у силі всі обмеження щодо будівництва і розгортання ПРО в Польщі та Чехії, введені минулого року конгресом США для бюджету поточного 2008 фінансового року.



"Законопроект продовжує введені в 2008 фінансовому році обмеження на наявність коштів для закупівель, будівництва і розміщення протиракетної оборони в Європі", – підкреслила на засіданні голова підкомітету по стратегічних силах демократка Елен Ташер.



Підкомітет, тим самим, залишив у силі вимогу конгресу, за якою Пентагон не може використовувати кошти бюджету на будівельні роботи на майбутніх об'єктах ПРО в Польщі і Чехії до того часу, поки уряди цих країн не підпишуть відповідні угоди зі США і поки ці угоди не будуть ратифіковані парламентами Польщі та Чехії.


Лідер республіканської меншості в підкомітеті конгресмен-республіканець Тері Еверетт виступив на засіданні проти позиції Ташер, за ініціативою якої було урізано запит Буша на європейську ПРО.


"Я дуже стривожений значним скороченням коштів для європейської ПРО. Я не згоден з цим скороченням і вважаю, що воно посилає невірний сигнал нашим союзникам, які рішуче підтримали цей проект", – заявив Еверетт.


При цьому він повідомив про існування листа стосовно європейської ПРО, якого глава Пентагону Роберт Гейтс направив голові комітету зі збройних сил палати представників конгресменові-демократові Айку Скелтону і його заступникові конгресмену-республіканцю Дункану Хантеру.



"Міністр оборони відзначив у листі на ім’я голови Скелтона і його заступник Хантера, що (повне) фінансування (європейської ПРО) пошле вирішальний сигнал Польщі, Чехії, НАТО, Росії і Ірану", – повідомив конгресмен Еверетт, який не навів інші подробиці листа Гейтса.



Підкресливши, що минулого тижня сенатський комітет зі збройних сил "повністю профінансував запит на європейську ПРО", Еверетт заявив, що не голосуватиме проти затвердження бюджетного законопроекту в своєму підкомітеті, але оголосив, що підніме питання про фінансування європейської ПРО в ході розгляду цього документа на засіданні комітету зі збройних сил наступного тижня.


"Наше обговорення щодо ПРО було, мабуть, найважчим", – відзначив Еверетт, додавши, що на його думку в питанні про третій позиційний район ПРО в Польщі та Чехії протягом поточного року відбулися помітні й позитивні зрушення.


"У квітні глави держав–членів НАТО визнали істотним внесок пропозиції США про розміщення в Європі оборони проти ракет дальнього радіусу дії для захисту Європи від ракетних загроз", – нагадав конгресмен.



Він відзначив також, що НАТО схвалило європейську ПРО і працює зараз з США над інтеграцією своїх систем, а Чехія і США планують підписати угоду (щодо ПРО) в червні.



Окрім цього, за його словами, "цього літа, як очікується, конгрес отримає результати незалежного дослідження" про ефективність європейської ПРО.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект