НОВИНИ

13.05.2008 | Майже все обладнання, що йде на переозброєння військ зв’язку Збройних Сил України, взаємосумісне з обладнанням країн-членів НАТО
Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

На військовій базі Бундесверу “Ауленбах”, що поблизу німецького містечка Баумхолдер, триває багатонаціональне навчання підрозділів військ зв’язку “Комбайнд Ендевор – 2008”.


На сьогодні навчання перейшло у основну фазу. Представники підрозділів військ зв’язку з 38 країн світу приступили до побудови єдиної взаємосумісної багатонаціональної мережі зв’язку, яка майже реально відтворює систему зв’язку багатонаціональних сил для забезпечення і проведення миротворчих, гуманітарних та пошуково-рятувальних операцій.


Варто нагадати, що Збройні Сили України на цьогорічних маневрах представляють 25 офіцерів-зв’язківців зі складу підрозділів військ зв’язку та провідних наукових і науково-освітніх установ на чолі із заступником начальника Управління розвитку зв’язку та автоматизації ЗС України полковником Германом Качаном.


Усі держави-учасниці навчання розподілені на 5 регіональних груп. Українська делегація увійшла до складу регіональної групи “В” і виконує функції лідера серед національних підрозділів військ зв’язку з Албанії, Афганістану, Вірменії, Киргизстану, Боснії і Герцеговини, а також підрозділу зав’язку багатонаціональної бригади “Seebrig” країн Південно-Східної Європи (Southern-eastern  Europe brigade).


На цей час учасники маневрів відпрацьовують питання спільної роботи телекомунікаційного обладнання різних виробників, що перебуває на озброєнні військ зв’язку всіх країн-учасників. Завдання це не з простих, адже кожний виробник використовує власні програмні розробки. Тому саме навчання серії “Комбайнд Ендевор – 2008” дозволяють на практиці забезпечити їх узгодження.


В цьому році українська військова делегація “озброєна” новітньою технікою вітчизняного виробництва, яке розробило та постачає на озброєння Збройних Сил України одеське ТОВ “Телекард-прилад”. Це, зокрема, цифрова комутаційна система К-201, маршрутизатори А‑201 та А‑201МЕ, комутаційне трактове обладнання К-1301, комутатор локальних мереж А-101, модеми М-101 та М-1201, радіорелейна станція Р-450, мовні шлюзи К-1220 та К-201VoIP, кроси К-351 та К-352, телефонні апарати ЦТА-04 та ТА‑01.


Фахівці ТОВ “Телекард-прилад” пліч-о-пліч з офіцерами Головного управління зв’язку та інформаційних систем Генерального штабу ЗС України створювали цю техніку, а під час навчання “Комбайнд Ендевор – 2008” навчають офіцерів, викладачів та науковців застосовувати її в коаліційних мережах.


Все національне обладнання встановлено в комплексну апаратну зв’язку К-1501, яка у перспективі стане основним озброєнням підрозділів військ зв’язку тактичної ланки управління. Склад цієї апаратної дозволяє застосовувати її у тому числі при проведенні миротворчих місій та операцій за кордоном.


- Майже все обладнання, що йде на переозброєння військ зв’язку Збройних Сил України, взаємосумісне з обладнанням країн-членів НАТО. Це підтверджують протоколи, які складаються спеціальними тест-командами та перевіряються представниками JITC – організацією уряду США, що займається проблемами взаємосумісності, - повідомив керівник української військової делегації на навчанні “Комбайнд Ендевор – 2008” полковник Г.Качан.


Наступним кроком до взаємосумісності стане створення системи управління зв’язком С4 (Command, Control, Communication and Computer) та системи управління військами C2 (Command and Control). Над цим питанням прискіпливо працює Головне управління зв’язку та інформаційних систем Генерального штабу Збройних Сил України та Департамент інформаційних систем ТОВ “Телекард-прилад”. В ході “Комбайнд Ендевор – 2008” фахівцями цього департаменту вперше була представлена базова версія системи “Нарада”. Також були проведені тести з передавання текстових повідомлень, наказів, координат та нанесення обстановки на мапі за свої війська та противника. Варто наголосити, що наявністю на озброєнні подібних систем можуть похвалитися навіть не всі країни-члени НАТО.


У той же час в ході навчання українські військові зв’язківці прискіпливо вивчають досвід побудови систем зв’язку збройних сил провідних країн світу та характеристики сучасних і перспективних телекомунікаційних засобів. З цією метою представники Військового інституту телекомунікацій та інформатизації Національного технічного університету “КПІ” підполковники Віктор Божко, Валерій Правило, Владислав Голь, капітан Олександр Харибін та Центрального науково-дослідного інституту ЗС України майор Сергій Кірсанов під час відвідування брифінгів та презентацій новітніх інформаційних і телекомунікаційних систем, які проводять представники провідних фірм-розробників, проводять збір, вивчення та аналіз інформації шляхом.


Так на “Комбайнд Ендевор – 2008” свою продукцію представила один з безумовних лідерів у розвитку та розробці автоматизованих систем управління військами та систем зв’язку тактичної ланки управління - датська фірма “Systematic”. Фахівці цієї фірми представили науково-технічну продукцію, що перебуває на озброєнні збройних сил Данії, Фінляндії та Швеції. Також була представлена продукція фірм “Teldat” (Польща), “Amper” (Франція), що розробляє відповідне обладнання для збройних сил Швейцарії та Іспанії, та “DelInfo” (Чехія).


Багатонаціональне навчання підрозділів військ зв’язку “Комбайнд Ендевор – 2007” триватиме до 17 травня.


 


Довідка. Щорічні багатонаціональні навчання підрозділів військ зв’язку серії “Комбайнд Ендевор”, в яких Україна бере участь починаючи з 1998 року, спрямовані на підвищення взаємосумісності органів управління, систем зв’язку та автоматизації Збройних Сил України з системами зв’язку та автоматизації об’єднаних збройних сил НАТО з метою забезпечення спроможності діяти разом при виконанні спільних завдань в ході військових навчань та під час участі в операціях реагування на кризові ситуації.


Основною метою міжнародних військових навчань є випробування різноманітних засобів зв’язку та автоматизації, які знаходяться на озброєнні країн-учасниць навчань на сумісність, а також відповідність стандартам НАТО та комерційним стандартам.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2025. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект