НОВИНИ

16.05.2008 | Аналітична доповідь вказує, що немає плану Б в разі, якщо Ірландія відкине договір ЄС
Джерело - EUobserver

Провал ірландськими виборцями договору ЄС наступуного місяця може стати "катастрофою" для Європи, так як не існує плану Б.


Доповідь німецького аналітичного центру Bertelsmann припускає можливість чотирьох сценаріїв після можливого провалу в Ірландії 12 червня.

Автори припускають, що знову виносити договір на голосування, як це було у 2002 року після провалу референдуму щодо Ніццького договору не видається можливим.


Але й внесення змін також не є реалістичним, тому що незрозуміло, що Ірландія буде хотіти змінити. Більше того, цей шлях повинен бути схвалений всіма членами ЄС.


Пропонуючи Дубліну вибірковий підхід, може означати, що ратифікація може бути не визнаною в інших країнах і незрозуміло, які вибіркові сфери можуть бути прийнятними для Ірландії.


Ірландія наразі вже не приймає участь у таких важливих сферах, як юстиція та внутрішні справи, а також таких чутливих сферах, як податки, що залишаються виключною компетенцією країни.


Доповідь передбачає останній варіант, тобто шлях "мінімальних реформ", що може призвести до втілення міні-договору або між-інституційної угоди.


"Ні" на ірландському референдумі може стати просто катастрофою для Європи", - роблять висновок в Bertelsmann.


В той самий час, міністр закордонних справ Чехії Карел Шварценберг перервав політичне табу на рогляд можливих сценаріїв після перспективного відхилення договору ірландськими громадянами та запропонував більш прозаїчну реакцію на процес.


Він сказав, що це приведе до "звичайної європейської кризи".


"Тоді ми будемо шукати інші рішення,"- сказав міністр в інтерв'ю чеському агенству новин СТК.





| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект