НОВИНИ

03.11.2004 | Європа повинна підтримати реформаторів в Києві – німецька преса
Джерело - ProEUROPA

Німецька пресса критикує Захід за брак зацікавленості Україною і закликає Євросоюз, особливо Німеччину та Францію, до більш рішучої підтримки реформаторських сил в Україні.


"Die Welt" критикує позицію Заходу щодо України як „позбавлену помислів та дріб”язкову. З одного боку відносно суворі європейські критерії вступу до ЄС, з другого говориться: не буде умови про співпрацю з ЄС, не буде нових форм співпраці з НАТО,” пише видання. Далі „Die Welt” задається питанням: Чи варто дивуватися, що владні кола в Києві тримаються щоразу більш міцно за плащ Путіна?


Можливості впливу Заходу були би сьогодні більшими, якби ЄС та НАТО провадили щодо України „політику притяжіння,” так як щодо інших країн на Сході. „Тому, кому нічого не обіцяно, не можна тепер погрожувати відступом від обіцянок”, зауважує видання. На переконання автора, домовленість між Берліном та Варшавою щодо надання Україні чіткого сигналу від ЄС після виборів (йдеться передусім про надання Україні статусу країни з ринковою економікою) з”явилася дуже пізно – у жовтні.


На переконання іншого видання - "Sueddeutsche Zeitung", для українців була несподіваною відсутність зацікавлення з боку Заходу. „Ані Брюссель, ані Берлін не мають конкретної пропозиції для України”, пише видання. Далі "Sueddeutsche Zeitung" додає, що київська влада, яка складається з „комуністичних функціонерів, які замішані в корупційних скандалах”, ігнорувала попередні рекомендації Брюсселю.


За оцінками "SZ", президент Росії Володимир Путін, на противагу своєму попереднику Борису Єльцину, намагається отримати контроль над колишніми радянськими республіками. Підтриманий Москвою кандидат у президенти України Віктор Янукович схильний надати привілеї російському бізнесу та включити українську армію до пострадянської системи безпеки, чого прагне Москва.


„Молоде покоління чекає на сигнали з Берліна, Брюсселя і Вашингтону. Однак українська інтелігенція здається буде приречена на те, щоби хоч і звертатися до Заходу, але не отримувати практично жодного відгуку”, вважає "SZ."


"Frankfurter Allgemeine Zeitung" критично зауважує, що лише США приділили Україні увагу, на яку ця країна заслуговує. На переконання цієї німецької газети, така відсутність зацікавлення Україною є небезпечною. „Ситуація в Україні може вирішитись таким чином, чи Росія остаточно попрощається зі своїми „неоімперіалістичними мріями” і створить нормальні відносини з сусідами, чи на пострадянському просторі дійде до повернення до колишнього розкладу сил”.


"FAZ" вважає, що сили з оточення президента України Леоніда Кучми та російська влада зроблять все, аби влада в Україні дісталася „людині Москви”. Це була би комфортна ситуація для Кремля, коли Лукашенко в Мінську, Янукович в Києві і Путін в Москві. „Це похмура перспектива повернення до минулого”, пише видання.


Партнери Росії – Німеччина, Франція і Брюссель не можуть в цій ситуації мовчати, ані тим більше потакати: „тим більше, що не заспокоїло би це неоімперіалістичних амбіцій Москви”, додає видання. „Ще не пізно довести словом та ділом, що ми на боці реформаторів в Києві”, пише "Frankfurter Allgemeine Zeitung”.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 625. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект