НОВИНИ

21.05.2008 | Що робити з аграрними субсидіями в ЄС
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Хвиля зростання цін на продовольство у світі додала актуальності дебатам про необхідність реформи аграрних субсидій у Євросоюзі. Упродовж останніх двох днів профільні міністри країн ЄС сперечаються про це в Брюсселі.


субсидіями




Міністри деяких європейських країн у стрибку цін на харчові продукти знайшли чергову причину для демонтажу дорогої системи виплат, тоді як прибічники системи вважають, що вона стала навіть необхіднішою, ніж раніше. Спільна сільськогосподарська політика є основною статтею видатків бюджету ЄС і становить приблизно половину усіх його витрат. Витоки цієї політики лежать у першому повоєнному десятилітті, коли пам’ять європейців про дефіцит продуктів була ще зовсім свіжою. Закладена у ці роки система дожила і до наших днів. Субсидії фермерам щороку обходяться європейському бюджету у гігантську суму - 40 мільярдів євро. Втім, як зазначає експерт з питань сільського господарства Аріель Бруннер, такі грошові вливання себе не виправдовують:


 


"Існує необхідність у перепрофілюванні субсидій. Сьогодні це просто гроші викинуті на вітер, бо не існує жодного зв’язку між тим, скільки грошей фермер отримує і як він працює", - каже експерт.


 


Одначе заощадливі наміри Єврокомісії, яку в планах реформування галузі послідовно підтримує Великобританія, раз по раз наштовхуються на різкий опір країн із залежним від дотацій аграрним сектором. Це насамперед Греція, Португалія, Латвія та Польща. Тамтешні представники галузі попереджають про загрозу банкрутства багатьох фермерських угідь у разі скасування фінансової допомоги. Особливо вразливі – виробники м’яса та молока.


 


З іншого боку, на думку деяких фінансових оглядачів, скасування субсидій пожвавить конкуренцію і відкриє нові перспективи також і для виробників з третіх країн, зокрема з України. Натомість інші аналітики вважають такий розвиток подій малоймовірним, адже система захисту інтересів європейського виробника діятиме й у випадку скасування субсидій.



 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект