НОВИНИ

22.05.2008 | Польща та Швеція пропонують ідею "Східного партнерства"
Джерело - EUobserver

Польща та Швеція готові до оприлюднення своєї спільної пропозиції відносно нової східно-європейської політики на зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів ЄС у Брюсселі 26 травня. Така пропозиція буде свого роду міні-версією "Середземноморського Союзу".


"Східне партнерство" передбачає діяльність міжнаціонального форуму між ЄС-27 та Україною, Молдовою, Грузією, Вірменією та Азербайджаном.


Метою цього форуму буде перегляд договорів щодо безвізових поїздок, утворення зон вільної торгівлі для послуг та сільськогосподарської продукції, а також угоди стратегічного партнерства з даними п'ятьма країнами.


Також будуть розпочати менші, двостронні проекти щодо обміну студентів, захисту довкілля та постачання енергії, але будуть уникатися суперечливі питання щодо перспектив членства в ЄЯС.

Диктаторська Білорусь може приєднуватися тільки на технічному та експертному рівні. Росія також буде запрошуватися до співпраці у локальних ініціативах, наприклад у Калінінградській області.


На відміну від великого Середземноморського клубу, східне утворення не буде мати власного секретаріату, але буде скеровуватися Єврокомісією та фінасуватися на протязі 2007-2013 років із бюджету ЄС по статті "Європейська політика сусідства". Офіційний представник Комісії може бути призначений як "спеціальний координатор".

Після дебатів на рівні міністрів закордонних справ, Польща сподівається на формальне ухвалення під час червневого самміту ЄС та на початок детальної роботи над проектом наприкінці року.


"Польща підготувала пропозиції у співпраці із Швецією. Проект був презентований Європейській Комісії нещодавно та отримав позитивну реакцію", - повідомив речник польського міністра закордонних справ Пьотр Пашковські.


Майбутнє французьке президенство налаштовано підтримати дану пропозицію і вона буде обговорюватися під час візиту наступного тижня Ніколя Саркозі до Варшави із прем'єром Польщі Дональдом Туском 


Німеччина, Британія та Голандія висловилися на підтримку проекту, але Іспанія та Італія можуть внести проблеми щодо цього, вбачаючи, що Україна буде наполягати на більш високому статусі, аніж це передбачено запропонованим пакетом.







| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект