НОВИНИ

03.06.2008 | Німці сказали, що може завадити Україні дійти до НАТО
Джерело - Українська правда, Радіо "Німецька хвиля"

Політична нестабільність може перешкодити приєднанню України до Плану дій щодо членства в НАТО – як на цьогорічному грудневому, так і на ювілейному саміті Альянсу 2009 року.


Такого висновку дійшов голова наглядової ради Фундації "Суспільність" Олег Рибачук, поспілкувавшись з німецькими політиками та експертами під час візиту до Німеччини, передає "Німецька хвиля".


Найголовнішими перепонами для вступу України до НАТО німецькі експерти називають невелику громадську підтримку ідеї приєднання до Альянсу, невизначеність відносин з Росією та внутрішньополітичну нестабільність, каже Рибачук.


"Якщо в Україні будуть знову якісь пертурбації, зміни коаліції, то ми можемо і не розраховувати на таку перспективу, як приєднання до Плану дій щодо членства в НАТО у грудні", - наголошує він.


Директор міжнародних програм центру ім. Разумкова Валерій Чалий вважає, що для приєднання до Північноатлантичного альянсу Україні залишилося лише 5 років.


Якщо влада буде гальмувати цей процес, то країна залишиться ні з чим.


"Закінчується період, коли Альянс розширював сфери демократії на схід. Альянс сьогодні готує нову концепцію. Більш прагматичну, більш зорієнтовану на ті країни, які на цей момент будуть входити в НАТО", - підсумував Чалий.


На думку українських експертів, нинішній владі слід сконцентруватися на послідовності в зовнішній політиці, що багато в чому залежить від внутрішньополітичної ситуації в державі.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект