НОВИНИ

05.06.2008 | Австралійський прем'єр бажає утворення Азійсько-Тихоокеанського блоку на зразок ЄС
Джерело - EUobserver

Австралійський прем'єр Кевін Радд зробив припущення що країни Азії та регіону Тихого океану, включаючи Китай, Індію та Японію, можуть сформувати регіональний блок на зразок ЄС.


"Ключова ідея - посилити безпеку та регіональну співпрацю, які на даний час є фрагментованими", - заявив Радд в інтерв'ю 4 чеврня.


Він сказав, що "Азійсько-Тихоокеанська спільнота" може бути створена до 2020 року як форум для вирішення питань кліматичних змін, боротьби з тероризмом, урегулювання територіальних конфліктів у регіонах, таких як Кашмір, Тайванська протока та Корейський півострів. 


Більше того, таке утворення можу стати торгівельною платформою для використання переваг економічної ваги регіону, який, як він гадає може стати "центром глобальних справ" у нинішньому сторіччі. "Кажучи відверто, глобальна економічна та стратегічна вага зсувається до Азії".


Такі припущення були зроблені відразу після початку схожого процесу регіональної інтеграції на тлі утворення Союзу Південно-Американських націй, коли минулого місяця був підписаний установчий договір. Дане наднаціональне та міжурядове утворення базується на двох колишніх митних союзах - Меркосур та Андійська спільнота, та включає 12 країн, серед яких є Аргентина, Бразилія, Венесуела, Перу, Болівія та Чилі.


Інституційна структура цього Союзу точно копіює структуру ЄС із штаб-квартирою в Кіто, Еквадор. Південно-Американським парламентом у Кочабамба, Болівії та "Банком Півдня" у Боготі, Колумбія.



 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект