ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

03.07.2004 | Круглий стіл „ Україна в Євроатлантичному просторі: досвід і перспективи” в Тернополі 2 липня 2004 р
Джерело - Інститут Євро-Атлантичної інтеграції

Як зазначив Вячеслав МЕДВЕДЄВ, директор Департаменту європейської інтеграції Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, свідченням значної активізації наших стосунків і позитивного розвитку з ЄС є постійне збільшення взаємного товарообігу. За останні 4 роки цей зріст дорівнював приблизно 20% щорічно, а за минулий рік обсяги товарообігу збільшились вже на 35%, з країнами, які в цьому році стали членами ЄС товарообіг зріс ще на 48%. Таким чином, якщо брати загалом товарну структуру товарообігу України, то сьогодні ЄС в розширеному складі став найбільшим торгівельним партнером України. Частка ЄС становить 33%, це навіть трохи більше ніж країни СНД. Розширення ЄС дає дуже багато позитивів для подальшого розширення нашої двосторонньої співпраці, разом з тим існують ризики, які можуть зменшити обсяги торгівлі з нашими партнерами, зокрема з новими членами ЄС.


Борис ЗАХАРЧУК, заступник начальника управління, начальник відділу політики та безпеки Управління Європейського Союзу МЗС України під час круглого столу проінформував, що надається величезне значення підготовці Плану дій, оскільки це буде програмою співробітництва між Україною та ЄС на найближчі 3 роки. Українська сторона пропонує Європейському Союзу, щоб внаслідок успішного виконання Плану дій була укладена посилена угода між Україною і Європейським Союзом. Цей документ має передбачати подальшу інтеграцію України до Європейського Союзу не лише у внутрішній ринок, але й входження до спільних органів Європейського Союзу. Інше питання, яке має бути вирішене внаслідок виконання Плану дій, це укладення угоди про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС. І однією з головних умов для укладення цього договору є вступ до СОТ.


Стан відносин Україна–НАТО та перспективи інтеграції України до Альянсу


Григорій ПЕРЕПЕЛИЦЯ, завідувач відділу воєнної політики – заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень, заявив, що на відміну від Європейського Союзу НАТО вітає прагнення України стати його повноправним членом. НАТО пред’являє більш чіткі зрозумілі вимоги до України, вимоги, які Україна в стані виконати. Після другої хвилі розширення НАТО змінилась геополітична та геостратегічна ситуація, Україна опиналась затиснутою з одного боку між Альянсом, а з іншого Російською Федерацією


Проблеми безпеки мають нове втілення, Україна зіткнулись з глобальними загрозами, такими як тероризм, нелегальна міграція, розповсюдження зброї, з такими глобальними викликами одна країна не спроможна впоратись, потрібна нова система безпеки. НАТО демонструє свою готовність відповідати таким загрозам. І в цьому безпековому сенсі Україна стає стратегічно важливою для НАТО, тому що вона забезпечує простір стабільності вже за межами НАТО. Відтак Україна має перспективу стати членом НАТО, перспективу більшу ніж перспектива вступу в ЄС.


Як вважає Олег БОДРУК, завідувач відділу воєнної політики та безпеки Національного інституту проблем міжнародної безпеки, те, що Україна пішла в бік НАТО змусило і Україну долати шлях перетворень, і НАТО збільшити тиск на Україну, щоб подивитись як виконуються обов’язки, які на себе взяла.


Якщо Україна стане нейтральною країною, вона буде виконувати роль буфера, на території якого будуть з’ясовувати свої інтереси і Росія, і країни заходу.


Ігор КОЗІЙ, полковник Управління євроатлантичного співробітництва Генерального Штабу Збройних Сил України, зазначив, що співробітництво Збройних Сил України з НАТО відбувається за такими пріоритетами як створення ефективної системи охоронного планування та досягнення взаємосумісності з збройними силами інших країн-членів НАТО. Створюються ефективна система цивільно-військових відносин, яка дозволяє цивільним більше долучитись до оборонних справ і ефективно впливати на них, а, з іншого боку, дозволяє військовим своїми проблемами виходити на цивільний рівень, а далі на політичний.


Громадська думка на Тернопільщині щодо ЄС та НАТО та роль ЗМІ у її формуванні.


Ілько КУЧЕРІВ, директор фонду „Демократичні ініціативи”, презентуючи соціологічне опитування громадської думки на Тернопільщині щодо ЄС та НАТО, повідомив, що жителі Тернополя активно підтримують вступ України в ЄС та НАТО. І рівень підтримки набагато вищій, ніж в цілому по Україні і більшості обласних центрів. 78% населення Тернополя проголосувало б за вступ до ЄС ( по Україні – 74%) і 46% проголосувало б за вступ до НАТО ( по Україні – 28%).


Тележурналіст Євген ГЛІБОВИЦЬКИЙ зазначив, що в суспільстві Тернопільщини є більший коефіцієнт одностайності стосовно тих чи інших питань, які стоять перед Україною. Область вже давно прийняла своє рішення і 13 років не може зрозуміти чому замість винагороди приходить розплата.


Одна з характерних особливостей регіону є достатньо сильна місцева преса. З одного боку, Тернопіль має дуже слабку спроможність платити за медіа послуги, а, з іншого боку, є регіоном з високим передплатним рівнем. Тернопіль має чи не найменше проблем зі свободою слова, якщо порівнювати з іншими регіонами України.
 
 
 




USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект