ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

24.06.2005 | Блер хоче сучасного та конкурентноздатного ЄС
Джерело - EUobserver

Британський прем'єр Тоні Блер, під час свого виступу в Європейському Парламенті 23 червня, зробив зобов'язуючу та запальну презентацію того, яким на його думку повинен бути ЄС та які зміни необхідні для його модернізації.


Після того, як пан Блер презентував свої погляди щодо Європи та пріоритети президенства Британії. яке розпочнеться 1 липня, лідери основних політичних партій сказали, що вони можуть висловити свою підтримку в разі, коли слова перейдуть у конкретні дії.

Британський прем'єр наполягав на необхідності модернізації та оновлення Європи, або, за його висловом, Європа може зазнати невдачі.

Якщо європейські нації вирішили "зібратися до купи, сподіваючись уникнути глобалізації, закритися від конфронтації та змін, що нас оточують, надавати притулок нинішній політиці Європи, постійно її повторюючи, ми ризикуємо зазнати невдачі", - сказав Блер депутатам Європарламенту.

Необхідність модернізації Європи є нагальною, сказав Блер. так як зараз США єдина світова надпотуга, а країни як Китай та Індія "наступними декадами стануть найбільшими економіками світу".

"Ми повинні поновитися... І ми можемо це зробити. Але, тільки тоді коли поєднаємо ідеали Європи із сучасним світом в якому ми живемо", - підкреслив Тоні Блер.


Відповідаючи для журналістів щодо його думок у реалістичності побудови Європи, яку він змалював - сучасну та конкурентноздатну - із запропонованим бюджетом, прем'єр сказав, що жорсткий бюджет не є проблемою.


Пісял того, як лідери країн ЄС не дійшли згоди щодо бюджету, деяки з них, зокрема, Франція, Німеччина та Люксембург, швидко звинуватили Блера в тому, що він був непохитний щодо зміни відшкодувань Британії.


Але, Блер відкинув звинувачення, заявивши, що він перший лідер Британії, який розпочинає переговори щодо змін процедур відшкодування. Одночасно з цим, він не назвав жодного політичного лідера, а тільки захищав власну позицію.


Змальовуючи ситуацію, як таку, що не відповідає тим заявам, що нібито вибір існує тільки між "вільно ринковою Європою та соціальною Європою", Блер заявив, що вони не відповідають реаліям і мають на меті принизити європейські ідеали.

"Я вірю в Європу як політичний проект... Я ніколи не припускав, що Європа може бути просто економічним ринком", - завершив свій виступ Блер, відповідаючи на підозри, що він бачить ЄС як виключно зону вільної торгівлі.


Блеру аплодували та посміхалися, коли він змальовував себе "як палкий європеєць", але деякі британські євродепутати були скептичні до того, що він казав: "Він є євроскептиком вдома і палким про-європейцем в Європейському Парламенті".

 
Сер Роберт Аткінс, член Консервативної партії, теж висловив свої побоювання, відмітивши, що "ми не можемо довіряти людині коли ми не знаємо, що він скаже завтра після того, що заявив сьогодні".

Іншими елементами шестимісячного пррезиденства Великої Британії стануть пошуки згоди щодо бюджету, суперечливих сервісних та кількості робочого часу директив, а також переговорів із Туреччиною та Хорватією.




USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект