ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

05.08.2021 | Іран. Перська Затока. Крах та стратегічний злочин Байдена
Олексій Коломієць - Президент Центру європейських та трансатлантичних студій

Ізраїль абсолютно наодинці. Так саме, як й Україна. Просто новий уряд Ізраїлю ще не збагнув, що у Білому домі окупанти та ненависники Ізраїлю. Так саме, як й України. Або, новий уряд Ізраїлю заколисує себе безумними ілюзіями, що Сплячий Джо все ж таки прийде на допомогу.

«Війна танкерів» - це не початок. Це – логічне та страшне продовження гігантського силового зіткнення, що охопило цілий Широкий Близький Схід. «Війна танкерів» розпочалася, як мінімум, два роки тому та, фактично, нічому не навчила Ізраїль, або Бібі не бажав нічому навчатися, покладаючись на беззастережну підтримку Трампа. Але, коли Нетаньяху так брутально зрадив Трампа, він одночасно зрадив й Ізраїль. Тепер прийшов час розплати. А у Білому домі не істинний переможець – 2020, а «президент – крадій» Джозеф Байден.

Вони – Байден, Блінкен, Салліван, Райс не будуть робити нічого, аби хоч призупинити Тегеран і його союзників та партнерів у регіоні. Не для того мулли з Тегерану билися за Сплячого Джо у 2020 році, щоб зараз їх протеже повстав проти них. Та ситуація набагато гірша, тому що за спиною Тегерану – Москва та Пекін, Путін та Сі. Вони вже чітко попередили свого друга в Овальному кабінеті і щодо Ірану, і щодо Ізраїлю, і щодо Перської Затоки, в цілому. Сплячий Джо все зрозумів. Він повинен відпрацювати те, що зробили для нього Путін, Сі та Хаменеї.

Стратегія Тегерану у Затоці безжальна. Перше – це залякати та розділити країни регіону. Друга – максимально перервати морські торгівельні шляхи, що пролягли через Ормузьку та Оманську Затоки. Третє – максимально оточити Ірак та встановити контроль над іракським урядом. Четверте – схилити баланс сил в Аравійській Затоці на свою користь, в першу чергу, фокусуючись на Ємен. П’яте – замкнути кільце ворожості навколо Ізраїлю.

Думаєте, що у Байдена є щось у відповідь? Ставте своє питання навпаки: «До чого домовилися Байден, Путін, Хаменеї та Сі щодо Перської Затоки?». Або, ще відвертіше: «Чим Сплячий Джо буде розплачуватися із Тегераном та Москвою у регіоні Широкого Близького Сходу?».

А ось вже і перші та страшні відповіді.

Хусіти в Ємені були оголошені не терористами. Після цього ситуація в Ємені вкрай різко погіршилася, але різко поліпшилася для Ірану.

Сплячий Джо заборонив продаж зброї Саудівській Аравії – єдиному регіональному арабському гравцю, що може протистояти Ірану.

Сплячий Джо прямо погрожує Ізраїлю припинити постачання зброї, щоб примусити уряд в Єрусалимі кардинально змінити свій курс.

Сплячий Джо віддав страшний указ про виведення американських військ з Іраку.

Сплячий Джо та його камарилья веде таємні переговори із Тегераном щодо безумної та смертельно небезпечної «ядерної» угоди. Хоча, скоріш за все, емісари Байдена та Хаменеї домовляються зовсім про інше.

Десятиденна війна у травні 2021 року проти Ізраїлю була лише прелюдією до того, що ми бачимо зараз. Все йде до того, що справжнє побоїще заплановано на осінь. В Ірані новий «президент» - Ібрахім Раїсі, «тегеранський м’ясник». Він та справжній sex shop кормчий Ірану Хаменеї не зупиняться ні перед чим. Вони блискуче розуміють, що такого шансу історія може вже не надати. Шансу, коли у Білому домі їх ставленик.

За даними політичних військових керівників Ізраїлю, Ірану для отримання збагаченого палива для вироблення ядерної зброї залишилося приблизно два місяці.


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект