ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

09.03.2006 | США скасували поправку Джексона-Венніка щодо України
Джерело - УНІАН, Інтерфаксу-Україна.

США в середу, 8 березня, скасували "спадщину холодної війни" - поправку Джексона-Венніка, яка залишалася останнім бар’єром на шляху до поновлення для України режиму нормальних торговельних відносин зі Сполученими Штатами.


Резолюцію з цього приводу підтримали 417 конгресменів, 2 проголосували проти. Після цього законопроект має підписати президент США.


У посольстві України в США повідомили, що законопроект із цього приводу, представлений конгресменом Джимом Герлахом і 61 іншими конгресменами, передбачає поновлення в українсько-американських відносинах так званого режиму нормальних торговельних відносин.


"Це вражаючий момент, коли ми віддаємо належне росту і розвитку нової нації - нації, яка протягом десятиліть заслуговувала на кращу долю, але тільки зараз наближається до того, за що боролася багато років", - заявив Білл Томас, голова комітету з питань бюджетного регулювання.


18 листопада 2005 року скасування цієї поправки підтримав Сенат Сполучених Штатів. Водночас, оскільки формулювання сенатського законопроекту відрізняється від законопроекту Палати представників, за процедурою це рішення повинне бути перезатверджене Сенатом, рішення якого очікується найближчим часом.


Вигідний партнер


Перед голосуванням у Конгресі з питання скасування поправки міністр економіки України Арсеній Яценюк, який перебуває у Вашингтоні, узяв участь у засіданні комітету з питань бюджетного регулювання Конгресу. Він поінформував про процес економічних реформ в Україні і його прогрес у напрямі інтеграції до світового економічного співтовариства.


Арсеній Яценюк вважає, що скасування поправки і встановлення нормальних торговельних відносин зі США дасть можливість нормально розвиватися металургії України.


"Скасування поправки і встановлення нормальних торговельних відносин дасть можливість, у першу чергу, металургії, яка перебуває в східному регіоні України, нормально розвиватися і постачати значні обсяги товарів до США", - зазначив він під час телемосту з каналом "Інтер" у середу ввечері, 8 березня.


Поправка Джексона-Венніка була введена проти СРСР у 1974 році як захід, що погоджує зовнішню торгівлю з питаннями свободи еміграції.


На цей час обмежувальна поправка Джексона-Венніка, як і раніше, продовжує діяти щодо цілої низки країн СНД, включаючи Росію.


Сполучені Штати входять до першої п’ятірки торговельних партнерів України і посідають друге місце за обсягами прямих закордонних інвестицій. За даними Держкомстату України, у 2005 році товарообіг між Україною і США склав 2233 млн. доларів, а прямі американські інвестиції - 1225 млн. доларів. На кінець минулого року на українському ринку працювало 1323 компанії з американським капіталом.


6 березня Україна підписала протокол зі Сполученими Штатами про взаємний доступ на ринки товарів і послуг. Мова йде, зокрема, про скасування мита на торгівлю різними видами техніки й устаткування. 


Ця угода значно прискорить процес вступу України до Світової організації торгівлі (СОТ).


 



USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект