ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

29.05.2006 | ЄС погоджується, що 2009 рік повинен стати кінцевим. Але тертя залишаються
Джерело - EUobserver

Міністри закордонних справ країн-членів ЄС погодилися, в якості консенсусу, встановити 2009 рік як кінцеву дату для ухвалення нового договору ЄС. В той самий час, Європейська Комісія отримала дві невдачі щодо ухвалення запропонованих нею ключових пропозицій.


"Небо розвиднюється... грозові хмари минулого року повільно розходяться", - сказала міністр закордонних справ Австірї Урсула Пласснік на прес-конференції після закінчення дводенних переговорів в аббатстві Клостернойбург поблизу Відня.


Переговори завершелися виробленням нового консенсусу відносно необхідності ухвалення змін до Договору про ЄС не пізніше початку 2009 року. "Ми всі переконані, що 2009 рік є кінцевою датою коли нам необхідно буде мати прозорість щодо законодавчої бази діяльності", - сказала пані Пласснік.


"Ніхто не може казати про те, що період рефлексії може тривати невизначено скільки", - додала вона, маючи на увазі політичну паузу, яку взяли країни-члени після референдумних поразок.


"Німецьке президенство, яке буде відбуватися в першій половині 2007 року, вже має бажання виробити суттєві пропозиції", - сказала Пласснік.


Часові рамки 2007-2009 років вже заплановані бути внесені в заключні положення наступного самміту ЄС в червні, на тлі того, що суперечності навколо формулювань, як очікується, будуть тривати до останньої хвилини.


Яка буде назва?


Зустріч вихідними також засвідчила підтримку ідеї, щоб термін "конституція ЄС" буде відмінений,  для того, щоб новий текст був ратифікований Франціє та Нідерландами.


 
Міністр закордонних справ Німеччини Штенмайєр, чия країна є наполегливим прихильником конституції, каже, що "в Німеччині ми живемо з базовим договором в якому відсутнє слово "Конституція". Але німецькі дипломати дуже швидко повідомили, що Берлін не готовий до нових переговорів відносно змісту тексту. При цьому, просто зміна назви навряд чи задовольнить Францію та Нідерланди.


Сигналізуючи про жорстку боротьбу між двома таборами країн, міністр закордонних справ Нідерландів Бернард Бот заявив: "Ви побачите, що країни, які ратифікували конституцію, будуть чинити тиск на Францію, Нідерланди, Об'єднане Королівство та Польщу, які не мають бажання ратифіковувати договір".



Комісія отримує поразку


Разом із тим, президент Європейської Комісії Жозе Баррозу, який брав участь у переговорах Клостернейбурзі, зазнав поразки в спробі знайти підтримку щодо двох ключових ініціатив, які він запропонував на початку місяця.


Пан Баррозу закликав лідерів ЄС підписати наступного року урочисту декларацію цілей та цінностей ЄС, якраз 50 років опісля як у 1957 році була утворена Європейська Спільнота. Така декларація пропонувалася для того, щоб покінчити з конституційною безвихіддю.

Але міністри закордонних справ заявили, що іх не цікавлять "вагомі декларації про те, як ми любимо ЄС".


Друга пропозиція зсунути межі компетенції в сферах юстиції та кримінальних справ на рівень ЄС також зазнали невдачі в Клостернейбурзі.

Але Урсула Пласснік сказала, що "це малоймовірно зробити великий стрибок вперед", спонукаючи пана Баррозу визнати, що "можливо, це дійсно занадто рано". 



USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект