ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

24.11.2006 | Брюссель знімає з порядку денного саміту ЄС–Росія переговори про нову угоду з Москвою
Джерело - Українська служба "Радіо свбода"

Учасники самміту у Хельсінкі Євросоюз–Росія у п”ятницю не розпочнуть переговори з Москвою щодо нової угоди про співпрацю. Вето на початок переговорів наклала Польща, незадоволена тим, що Росія забороняє імпорт на свою територію польського м”яса і овочів. Головуючій у Євросоюзі Фінляндії не вдалося переконати Польщу зняти ембарго. Представники Єврокомісії збираються тиснути на російського президента Володимира Путіна, щоб його країна негайно скасувала заборону на ввезення харчів із Польщі.


 На самімті в Хельсінкі мова піде і про інші питання – енергетичну співпрацю з Росією, порушення прав людини в цій країні.



Євросоюз проходить нині своєрідний тест на єдність у лавах. Після того як Брюсселю та Хельсінкі не вдалося за останні десять днів переконати Варшаву скасувати вето на початок переговорів з Москвою про нову угоду ЄС–Росія, Єврокомісія висловила повну солідарність з позицією Польщі – про це заявив напередодні саміту голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу у телефонній розмові з польським прем”єром Ярославом Качинським. Говорить заступниця прес-секретаря Єврокомісії Піа Аренкільде-Гансен:
“Голова Єврокомісії також сказав прем”єр-міністру, що Єврокомісія разом з головуючою в ЄС Фінляндією наполягає на тому, щоб чинити тиск на Росію і створити умови, щоб розпочати переговори з Росією щодо нової угоди про співпрацю. Єврокомісія через власні контакти буде тиснути на Росію і закликати її виявити політичну волю, щоб розв”язати цю ситуацію і показати свою відкритість”.


Варшава бачить таку заборону політично вмотивованою, адже відносини між Польщею та Росією особливо ускладнилися після того, як Варшава підтримала демократичні зміни в Україні під час Помаранчевої революції. Голова Єврокомісії сказав, що Москва погарячкувала, коли запроваджувала заборону на ввезення польських харчів.


Учасники самміту ЄС–Росія мають розглянути не тільки проблеми навколо польського м”яса, але й багато інших питань. Серед них – енергетична співпраця Євросоюзу з Росією. Як відомо, Європа виробляє нині єдину енергетичну зовнішню політику – на такий крок країни ЄС вдалися після січневих проблем з постачанням газу з Росії до України та інших європейських країн.


На самміті в Хельсінкі говоритимуть про вступ Москви до Світової організації торгівлі, про міжнародні питання – Грузію, Косово, Іран та Близький Схід. Як завжди на подібних зустрічах з російськими представниками, керівники держав і урядів Євросоюзу говоритимуть про порушення прав людини в Росії та про Чечню.


Говорить голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу:“Все, що стосується свободи слова та всіх інших свобод, все, що стосується прав людини, залишається дуже важливим питанням для нас у нашому відкритому, щирому діалозі з Росією і президентом Путіним. На останньому неформальному саміті в Лахті ми говорили про вбивство пані Політковської. Нас дуже турбує свобода преси в Росії і той факт, що там було вбито так багато журналістів, а ми досі точно не знаємо, хто скоїв ці злочини”.



USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект