НОВИНИ

11.06.2014 | Кораблі Італії та Франції зайдуть у Чорне море 15 і 16 червня - ЧФ Росії
Джерело - Кореспондент

Розвідувальні кораблі військово-морських сил Італії та Франції - Елеттра і Дюпуї-де-Лом - зайдуть у Чорне море 15 і 16 червня. Вони змінять в акваторії бойові кораблі - ракетний крейсер США Велла Галф і французький фрегат Сюркуф, повідомило джерело в штабі Чорноморського флоту Росії.


"Захід італійського Елеттра очікується 15 червня, французький Дюпуї-де-Лом пройде протоки 16-го", - уточнив він.


За даними співрозмовника, американський крейсер Велла Галф повинен повернутися в Середземне море вже в четвер, 12 червня, а французький фрегат Сюркуф залишить Чорне море 17-го.


"Таким чином, НАТО зміщує акцент на розвідувальні дії: замість двох бойових кораблів у Чорному морі залишаться два "розвідники", - зазначив представник штабу ЧФ.


Він не відкидає, що Елеттра і Дюпуї-де-Лом виконуватимуть завдання своїх військово-морських штабів у північній частині Чорного моря, в безпосередній близькості від Криму.


"Це не викликає у нас ніяких побоювань, - продовжило джерело. - Такі дії натовських кораблів дозволять ЧФ вкотре відпрацювати різноманітні системи об'єктивного контролю надводної обстановки, і не тільки".


Крім того, розповів співрозмовник, 24 червня в Чорне море повинен зайти навчальний корабель Польщі Водник. "Проте, за нашими даними, його прибуття ніяк не пов'язане з місією розвідувальних і бойових кораблів військового блоку в Чорному морі", - уточнив представник ЧФ.


Дюпуї-де-Лом здатний перехоплювати сигнали будь-яких типів, у тому числі супутникові, а також повідомлення електронної пошти та телефонні розмови. Італійський Елеттра обладнаний 27 системами радіоелектронної та акустичної розвідки, і несе на борту безпілотний літальний апарат.


Востаннє Дюпуї-де-Лом перебував у Чорному морі в травні.


Крейсер ВМС США Велла Галф діє в Чорному морі з 23 травня, французький фрегат Сюркуф - з 28 травня.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект