29.10.2025 | КНДР напередодні візиту Трампа до Південної Кореї провела випробування стратегічної крилатої ракети
За матеріалами - Укрінформ
|
Про випробування повідомляє північнокорейське державне інформагентство KCNA, передає Укрінформ.
Зазначається, що переобладнана спеціально для корабельних запусків нова крилата ракета, тестування якої 28 жовтня здійснило Головне управління ракетобудування КНДР, була запущена вертикально, пролетіла понад 7800 секунд (близько 2 годин 10 хвилин) за заданим маршрутом над Жовтим морем і вразила визначену ціль.
Інші подробиці випробування, включаючи назву ракети, час старту і дальність польоту та відбувався запуск із корабля чи морської платформи у повідомленні не розголошуються.
Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин, який традиційно керує подібними ракетними тестами, цього разу не був присутнім, за випробуванням спостерігав його заступник у Центральній військовій комісії правлячої Трудової партії Пак Чон Чон, який заявив, що Північ досягла важливих успіхів у розвитку ядерних сил країни.
За словами чиновника, постійні ракетні випробування є продовження практики військового стримування для перевірки надійності різних стратегічних наступальних засобів та демонстрації їх можливостей ворогам країни, тому обов’язок Північної Кореї полягає у безперервному нарощуванні свого потенціалу ядерної зброї.
Останнє ракетне тестування Пхеньян провів після того, як Трамп підтвердив бажання зустрітися з Кімом під час візиту до Південної Кореї 29-30 жовтня для участі в саміті форуму Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва (АТЕС).
|