|
Трамп у понеділок, 10 листопада зустрівся у Білому домі з новим президентом Сирії Ахмедом аль-Шараа. Він пообіцяв зробити усе можливе, аби допомогти Сирії стати успішною державою, передає Reuters.
Нинішній президент Сирії - колишній командир Аль-Каїди, який донедавна перебував під санкціями Вашингтона як іноземний терорист.
Візит Шараа до Вашингтона став першим в історії приїздом сирійського президента до США і завершив рік кардинальних змін для нього самого: повстанець, який торік повалив режим Башара Асада, тепер позиціонує себе як поміркованого лідера, що прагне об’єднати розколоту війною країну й вивести її з міжнародної ізоляції.
Однією з головних цілей Шараа під час переговорів було повне скасування американського закону про санкції проти сирійського режиму. Для їх повного скасування потрібне рішення Конгресу.
Під час зустрічі Трамп назвав Шараа "сильним лідером" і запевнив, що США "зроблять усе можливе, щоб Сирія була успішною". Водночас президент США визнав минуле сирійського гостя.
"У кожного з нас у минулому був складний шлях", - сказав Трамп.
Зазначається, що Шараа прибув до Білого дому без традиційного церемоніалу - через бічний вхід, без прапорів та почесної варти.
|