НОВИНИ

22.11.2025 | В ЄС обурені планом Трампа нажитися на активах РФ
За матеріалами - Politico

Європейські високопосадовці не стримуються у виразах, коментуючи намагання США отримати прибутки із заморожених російських активів, що зберігаються в Бельгії. Ця ідею міститься в одному з 28 пунктів "мирного плану" США. Про це, у п’ятницю, 21 листопада, повідомило видання Politico, яке на умовах анонімності поспілкувалося з європейськими чиновниками.



Йдеться про 140 мільярдів євро заморожених російських активів, щодо яких європейці останніми місяцями шукають юридичного рішення для передачі Україні в якості "репараційного кредиту".

Тепер США хочуть їх використати для відновлювальних робіт під керівництвом Вашингтона після досягнення перемир'я. Ба більше, США хочуть отримати 50% прибутку від цієї діяльності.

Колишній французький чиновник у розмові з журналістами заявив, що ідея Віткоффа (спецпредставник президента США Стів Віткофф, який є співавтором плана Трампа - ред.) є "скандальною".

"Європейці виснажують себе, намагаючись знайти життєздатне рішення щодо використання активів в інтересах українців, а Трамп хоче отримати з них вигоду. Цю пропозицію, найімовірніше, буде відкинуто всіма", - сказав він.

Один високопоставлений чиновник ЄС у розмові з журналістами наголосив, що у Трампа немає повноважень розморозити російські активи, що зберігаються в Європі.

Видання пише, що інший посадовець одного з урядів ЄС вдався до барвистої лайки, щоб висловити своє обурення, тоді як високопоставлений політик ЄС сказав: "Віткоффу потрібно звернутися до психіатра".

У виданні нагадали, що використання заморожених активів Росії є складним питанням, оскільки Бельгія, в якій зберігається велика частина активів, виступає проти цього рішення.

Тепер же дипломати та офіційні особи ЄС побоюються, що нова пропозиція адміністрації Трампа ще більше ускладнить переконання Бельгії приєднатися до плану. Один із європейських чиновників у розмові з журналістами сказав, що план США є аргументом проти просування "репараційного кредиту" Україні, оскільки ЄС піддаватиметься тиску з боку Вашингтона.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2025. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект